100. Yıl Etkinliklerinde Sergi Açılışı Yapıldı

100. Yıl Etkinliklerinde Sergi Açılışı Yapıldı

Haber Merkezi

15-05-2024 10:39
15 Mayıs 2024 10:39
100. Yıl Etkinliklerinde Sergi Açılışı Yapıldı

“Uzak & Yakın” temasıyla bu yıl 27. si düzenlenen Japonya Günlerinde “Çanakkale Ulusal/Uluslararası Kültür & Sanat Etkinlikleri, kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Eğitim Fakültesi Japon Dili Eğitimi Anabilim Dalı, Türk Japon Dostluk Kulübü ve Güzel Sanatlar Fakültesine bağlı 6 ana sanat dalının iş birliği ile; film gösterimleri, uygulamalı çalıştaylar, seminerler, ulusal ve uluslararası sergiler, kaligrafi ve hat gösterimi, sahne tasarımı, seremoniler düzenlendi. Japon ve Türk kültürü ve dostluğunun; öğrenciler, sanatçılar ve akademisyenlerle birlikte çalışıldığı 36 faaliyet Güzel Sanatlar Fakültesi NFK sahnesinde ve fuaye alanında   sanatseverlerle buluştu.

Japonya ile Türkiye’de Arasındaki Diplomatik İlişkilerin 100. Yıldönümü sebebiyle; GSF yürütücülüğü ve koordinatörlüğünde Mahal Sanat Evi’nde 17 ülkeden 62 sanatçının katılımı ile ’Fujida’ Uluslararası Davetli İllüstrasyon Sergisi, M. Osman Korfmann Kütüphanesi Sergi Salonu ve  ‘ÇATKAV binasında da 92 sanatçının katılımıyla ’Fujida’ Ulusal Davetli Disiplinler arası Karma Serginin açılışları yapıldı.

Sergi açılışına Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Takahiko Katsuma, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya, Güzel Sanatlar Fakülte Dekanı Prof. Yeşim Zümrüt, Japon Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tolga Özşen, Ulusal ve Uluslararası Sergilerin küratörleri Prof. Dr. Didem Çatal, Doç. Deniz Kürşad, Dr. Öğr. Üyesi Müjde Yücel Coşar akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda sanatsever katıldı.  (Haber Merkezi)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.