1500 Kilogram Zirai İlaç Atık Kutusu Toplandı

1500 Kilogram Zirai İlaç Atık Kutusu Toplandı

Kapaklı Belediyesi

29-05-2024 11:12
29 Mayıs 2024 11:12
1500 Kilogram Zirai İlaç Atık Kutusu Toplandı

Kapaklı Belediyesi, mahallelere yerleştirdiği zirai ilaç atık toplama kumbaraları ile çiftçilikle uğraşan vatandaşların atıklarını uygun şekilde topluyorlar.

Kapaklı Belediyesi, mahallelere yerleştirdiği zirai ilaç atık toplama kumbaraları ile çiftçilikle uğraşan vatandaşların zirai mücadelede kullandığı bitki koruma ürünleri ambalaj ve atıklarını sıfır atık ve çevre mevzuatına uygun şekilde topluyor.

Bu kapsamda 2021-2024 yılları arasında 1500 kilogram zirai ilaç atık kutusu toplandı.

Kapaklı Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, atıkların uygun bir şekilde yönetilmesi ve geri kazanılabilir atıkların kaynağında ayrıştırılarak toplanmasını sağlayan uygulamalarına devam ediyor. Sıfır atık uygulamalarından biri olarak kırsal bölgelere yerleştirilen zirai ilaç atık toplama kumbaraları ile çiftçilikle uğraşan vatandaşların zirai mücadelede kullandığı bitki koruma ürünleri ambalaj ve atıkları toplanıyor.

SIFIR ATIK VE ÇEVRE MEVZUATINA UYGUN TOPLANIYOR

Çevreyi korumak ve farkındalık oluşturmak amacıyla sıfır atık ve çevre mevzuatına uygun bir şekilde sürdürülen uygulama kapsamında 2021-2024 yılları arasında 1500 kilogram zirai ilaç atık kutusu toplanarak imha noktasına gönderildi.

Çiftçilikle uğraşan vatandaşlar, zirai ilaç atık toplama kumbaraları noktalarının konumunu ve diğer konular hakkında sifiratik.kapakli.bel.tr adresinden veya 444 80 59 Çağrı Merkezinden bilgi alabilirler. (Kapaklı Belediyesi)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.