19 Mayıs Yürüyüşü Düzenlendi!

19 Mayıs Yürüyüşü Düzenlendi!

Türkiye Barolar Birliği

21-05-2024 12:20
21 Mayıs 2024 12:20
19 Mayıs Yürüyüşü Düzenlendi!

TBB Başkanı Sağkan “Atatürk ilke ve devrimlerine inananlarla hiç sarsılmadan artarak büyüyecektir” diyerek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Av. R. Erinç Sağkan, 19 Mayıs’ın 105. kuruluş yıl dönümü coşkusunu, ilk adımın atıldığı Samsun’da Baro Başkanları, meslektaşlar ve yurttaşlarla paylaştı. Samsun Barosu tarafından düzenlenen etkinliklerde yer alan Sağkan daha sonra Adalet Sarayı’ndan başlayarak Atatürk Anıtı’nda noktalanan 19 Mayıs yürüyüşüne katıldı.

Sağkan programına, Samsun Barosu tarafından geçtiğimiz günlerde 25. yılını dolduran avukatlar için düzenlenen plaket töreni ile başladı. Samsun Barosu Başkanı Av. Pınar Gürsel Yıldıran ile birlikte plaket takdim ettiği avukatlara çeyrek yüz yıl verdikleri hak mücadelesi için teşekkür eden Sağkan, kendilerine sağlıklı bir ömür ve uzun meslek yılları diledi.

TBB Başkanı Sağkan Atakum Belediyesi Cumhuriyet Kadınları Bandosu eşliğinde yapılan 19 Mayıs yürüyüşüne katıldı. Adalet Sarayı’ndan başlayan yürüyüş, Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak bastığı noktaya dikilen ve Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcını simgeleyen Onur Anıtı’na çelenk sunumuyla tamamlandı.

TBB Başkanı Sağkan burada yaptığı konuşmada; “Bundan tam 105 yıl önce, bu topraklarda bağımsızlığın ve aydınlanmanın meşalesini yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla, rahmetle ve her geçen gün artan bir özlemle anıyorum. 105 yıl önce buradan doğan umut; hukukçularıyla, kadınlarıyla, erkekleriyle; Cumhuriyet’e, Atatürk ilke ve devrimlerine inananlarla hiç sarsılmadan artarak büyüyecektir” dedi. (Türkiye Barolar Birliği)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.