Akademide Kadın Konferansı!

Akademide Kadın Konferansı!

Namık Kemal Üniversitesi

13-05-2024 11:35
24 Mayıs 2024 15:27
Akademide Kadın Konferansı!

Cinsiyet Eşitliği Bankası projesi kapsamında geçtiğimiz günlerde proje tanıtım toplantısı ve Akademide Kadın Konferansı düzenlendi!

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Cinsiyet Eşitliği Bilgi Bankası (GEPsBANK) projesi kapsamında 9 Mayıs 2024 tarihinde proje tanıtım toplantısı ve “Akademide Kadın” başlıklı konferans düzenlendi. Etkinliğe, akademisyenler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program GEPsBANK tanıtım videosunun gösterimi, tanıtım sunumu, Akademide Kadın Konferansı ile devam etti. Doç. Dr. Gökmen Kantar Projenin amacının, akademideki kadın akademisyenlere yönelik veri toplamak ve analiz etmek, bu veriler ışığında akademideki cinsiyet eşitsizliğiyle ilgili farkındalık yaratmak ve bu eşitsizliği gidermeye yönelik çözümler üretmek olduğunu söyledi.

Doç. Dr. Miray Özden’in moderatörlüğünde gerçekleşen konferansta, Prof. Dr. Funda Eryılmaz Açıkgöz ülkemizde ki kadın akademisyenler ile ilgili geçmişten günümüze istatistiki bilgiler verdi.

Doç. Dr. Gamze Yıldız Şeren ise Toplumsal Cinsiyet Eşitliği hakkında katılımcılara bilgiler aktardı.

Programa GEPsBANK proje ekibinden Doç. Dr. Gökmen Kantar, Dr. Öğr. Üyesi Ali Faruk Açıkgöz, Prof. Dr. Funda Eryılmaz Açıkgöz, Doç. Dr. Gamze Yıldız Şeren, Doç. Dr. Merve Aydoğdu Çelik, Doç. Dr. Miray Özden, Dr. Öğr. Üyesi Gökçen İlhan Ildız, Öğr. Gör. Ayşe Mine İşler, Öğr. Gör. Yarkın Çelik, Uzman Nurcan Yurttaş Durak, Şeyma Çorbacı, Muhammed Babar, Gülberk Tuğba Demirbay katılım sağladılar.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe yaklaşık 250 kişi katıldı. Konferansa katılanlar dijital katılım sertifikası almaya hak kazandı. GEPsBANK projesi, akademideki cinsiyet eşitsizliğiyle ilgili önemli bir akademik çalışma olacaktır ve veri bankası oluşumuna katkı sağlayacak. Bu konu özelinde çalışan akademik personele kaynak oluşturacak. (Namık Kemal Üniversitesi)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.