Akar’ın Mikrofonu Açık Kaldı!

Akar’ın Mikrofonu Açık Kaldı!

Bahar Çelik

01-06-2024 18:07
1 Haziran 2024 18:07
Akar’ın Mikrofonu Açık Kaldı!

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar’ın Meclisteki oturum sırasında açık kalan mikrofonuna yansıyan diyalog tartışmalara neden oldu.

TBMM Milli Savunma Komisyonunda CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, TSK personellerinin çalışma şartları ve özlük hakları hakkında bir konuşma yaptı.

Eski Milli Savunma Bakanı, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar’ın mikrofonu, Murat Bakan’ın konuşma yaptığı sırada açık kaldı.

Akar’ın yanındaki kişiyle yaşadığı diyaloğu duyuldu.

Hulusi Akar, Murat Bakan’ın adını sordu.

Ardından Bakan’ın konuşması hakkında “Bunu şimdi oylamaya mı sunacağız?” diye sordu. Akar’ın yanındaki kişi “Oylayıp reddedeceğiz” dedi. Akar “Niçin?” diye sorduğunda yanındaki kişi “Bilgi geldi” dedi. Bu konuşma kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

TBMM Milli Savunma Komisyonunda CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan TV’de bir canlı yayına katılarak bu diyalog hakkında konuştu.

TBMM Milli Savunma Komisyonunda CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, “”Komisyona başladığımızda, oturduğumuzda ‘Muhalefet de yerini aldı’ dedi. Ben de konuşmamın içinde dedim ki ‘Milli savunma konusunda iktidar, muhalefet olmaz. Dış politikada iktidar, muhalefet olmaz. Bu milli meseledir, adında ‘milli’ olan bir komisyon, birlikte çalışacağız’ dedim. ‘Yaşa, bravo, ne güzel’ falan dedi, takdir etti.” ifadelerini kullandı. (B.Çelik)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.