Altaylı ‘O Zaman Meral Hanımla İlgili Tüm İddialar Doğru!’

Altaylı ‘O Zaman Meral Hanımla İlgili Tüm İddialar Doğru!’

Ünal Büyükdere

10-07-2024 15:33
10 Temmuz 2024 15:36
Altaylı ‘O Zaman Meral Hanımla İlgili Tüm İddialar Doğru!’

Gazeteci Fatih Altaylı, Kılıçdaroğlu’na adaylık teklif edenin Meral Akşener olduğu iddiaları hakkında konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde Gazeteci Vedat Yenerer’e çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “İlk teklif de Meral Hanım’dan geldi. Karar gazetesi yazarı Elif Çakır bana geldi ve Akşener’in elçisi olarak, Akşener’in benim cumhurbaşkanı adayı olmamı istediğini ve kabul edersem destekleyeceği mesajını iletti. Süreç öyle başladı.” ifadelerini kullanmıştı. Bu açıklamalarla ilgili Akşener’den açıklama gelmeyince kamuoyunda ortalık karıştı. Gazeteci Fatih Altaylı, Kılıçdaroğlu’na adaylık teklif edenin Meral Akşener olduğu iddiaları hakkında konuştu.

Gazeteci Fatih Altaylı, “O zaman Meral Hanımla ilgili tüm iddialar yani akçeli iddialar, AKP’nin ajanı olduğu, Tayyip Erdoğan’a çalıştığı, başından beri altılı masayı dağıtmak için içinde olduğu iddiaların hepsi doğru demektir. Meral Akşener’in hemen çıkıp evet böyle bir şey oldu ya da hayır böyle bir şey yalandır demesi lazım. Ve Elif Çakır’ında tabi…” ifadelerini kullandı. (Ü.Büyükdere)

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.