Ankara Yangın Yeri! Neler Oluyor?

Ankara Yangın Yeri! Neler Oluyor?

Bahar Çelik

15-05-2024 16:44
15 Mayıs 2024 16:44
Ankara Yangın Yeri! Neler Oluyor?

3 emniyet görevlisinin, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılması ve evlerinde arama yapılması ile Ankara’da yoğun bir süreç başladı.

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik soruşturmada adı geçen 3 emniyet görevlisinin, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılarak evlerinde arama yapılması Ankara’da yaşanan olaylar zincirinin fitilini ateşledi.

Bu olayın ardından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “”Birkaç emniyet müdürünün açığa alınması ile geçiştirilemeyecek bir komplo devrededir. Hedef MHP, AK Parti, Cumhur İttifakı ve son tahlilde Türkiye’dir” açıklaması gündem oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün gece saatlerinde Milli İstihbarat Başkanı (MİT) İbrahim Kalın ile Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile acil toplantı yapması Ankara’da neler oluyor sorusunu sordurdu.

Son olarak İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın bu sabah saatlerinde yaptığı paylaşım gündeme bomba gibi düştü.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Kimler, terör örgütleri ve onların uzantılarıyla, organize suç örgütleriyle bir olup, FETÖ taktikleriyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize, sosyal medya destekli “oyun kurmaya” çalışıyorsa; onların oyunlarını da kurdukları tuzakları da yerle bir edeceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dün olduğu gibi bugün de organize suç örgütlerine, şehir eşkıyalarına, uluslararası kartel haline gelmiş zehir tacirlerine, uluslararası örgütlenmiş göçmen kaçakçılarına, yabancı istihbarat servisleriyle irtibatlı illegal yapılara ve suç odaklarına göz açtırmadık, açtırmıyoruz ve açtırmayacağız.

Bu mücadelemizi kimler engellemeye çalışıyorsa, kimler FETÖVARİ gizli tanık taktikleriyle kendi karanlık düzenlerinin hakim olmasını istiyorsa, onların o düzenlerini de başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz.

Hangi kurum içinde Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize yönelik bir yapılanma varsa, sonuna kadar gidip, o yapıları tespit edip adalete teslim edeceğiz.

Mülkiye Müfettişlerinin ilgili raporu kısa süre içinde tamamlanacak. Atılan her adımı, telefon kayıtlarını tek tek inceliyorlar. Hazırlanan bu raporu en ince ayrıntısına kadar kamuoyu ile de paylaşacağız. Ve gereğini yapacağız.

Aziz Milletimiz müsterih olsun;

Nasıl Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) ve FETÖ ile mücadelede hainlerin inlerine kadar girdiysek; bu suç odaklarını da saklandıkları her delikten bulup çıkartacağız.” ifadelerini kullandı.

Peş peşe yaşanan bu gelişmeler Ankara’da siyasi bir yangın mı başladı sorusunu sordurdu. (B.Çelik)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.