Arapça Eğitim İddialarına Yanıt Geldi!

Arapça Eğitim İddialarına Yanıt Geldi!

Ünal Büyükdere

24-05-2024 12:42
24 Mayıs 2024 12:42
Arapça Eğitim İddialarına Yanıt Geldi!

İstanbul’daki özel bir okulda ‘MEB müfredatına uyulmuyor, eğitim Arapça veriliyor’ iddialarına Dezenformasyonla Mücadele Merkezinden açıklama geldi.

Geçtiğimiz günlerde gündeme bomba gibi düşen ‘İstanbul’daki özel bir okulda MEB müfredatına uyulmuyor, eğitim Arapça veriliyor’ iddialarına İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezinden açıklama geldi.

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), ‘İstanbul’daki özel bir okulda MEB müfredatına uyulmuyor, eğitim Arapça veriliyor’ iddiasının doğru olmadığını açıkladı.

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada “Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, ‘İstanbul’daki özel bir okulda MEB müfredatına uyulmuyor, eğitim Arapça veriliyor’ iddiası manipülasyondur. İddiaya konu okul, özel bir okuldur. Ülkemizde 5580 sayılı Kanun kapsamında farklı ülkelere ait programlarla ve yabancı dillerde eğitim veren milletlerarası okullara imkan verilmektedir. Bu okullarda eğitim dili olarak ilgili ülkenin dili veya farklı bir yabancı dil ile eğitim verilebilmektedir. Bahse konu okul da bu kapsamdaki okullardan biridir. Kamuoyunu provoke etmeye yönelik asılsız iddialara itibar etmeyiniz.” denildi. (Ü. Büyükdere)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.