Bahçeli’den Sert Eurovision Tepkisi!

Bahçeli’den Sert Eurovision Tepkisi!

Ünal Büyükdere

14-05-2024 14:27
14 Mayıs 2024 14:27
Bahçeli’den Sert Eurovision Tepkisi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Eurovision yarışmasını ve birinci olan İsviçreli Nemo’nun kıyafetini eleştirdi.

Bu yıl İsveç’in Malmö kentinde düzenlenen ve çok sayıda tartışmalara sebep olan 2024 Eurovision şarkısı yarışması sona erdi. Fakat yarışmanın ardından tartışmalar hız kesmeden devam ediyor. Yarışmada The Code isimli şarkısıyla yarışan İsviçreli Nemo birinci oldu.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Meclis’te yaptığı konuşmada Nemo’yu eleştirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’de düzenlenen grup toplantısında bir konuşma yaparak açıklamalarda bulundu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Eurovision yarışmasını ve birinci olan İsviçreli Nemo’nun kıyafetini sert sözlerle eleştirdi.

MHP lideri Devlet Bahçeli konuşmasında “İsveç’in Malmö kentinde 25 ülkenin katıldığı ve 68. si yapılan 2024 yılı Eurovision şarkı yarışması insanlığın nasıl bir tehditle yüz yüze kaldığını fazla söze gerek bırakmadan belgelemiştir. Bu arada İsrailli şarkıcıya itirazlar yoğun olsa da sonuç alınamamıştır. Sanattan daha çok siyasi içerikli bahse konu yarışmanın ahlaki çöküş propagandasına dönüşmesi, erkekle kadın arasında kalmış üçüncü bir türün tedavüle çıkması, kokuşmuşluğun boyutlarını göstermesi bakımından ibret levhası olmuştur. Marjinalliğin dozajı korkunç düzeylerdedir. Batının çürüyen toplum ve kültürel yapısı adeta sahne almıştır.

Birinci olan İsviçreli erkek sanatçının tüylü ceket, bol makyajlı ve pembe saten etekle yarışmada boy göstermesi utanç verici yozlaşmanın teyidinden başka bir şey değildir. Eğer bunun adına çağdaşlık deniyorsa bizde diyoruz ki bastın böyle çağdaşlık anlayışı! Eğer bunun adına modernlik deniliyorsa üstüne basa basa bizde diyoruz ki olmaz olsun böyle bir modernlik anlatım ve algısı. Biz çağdaşlığı ve modernliği kültürel erimenin ve ruhsal bunalımın çorak sahasında değil kendi özümüzde kendi değer yargılarımızda arayıp bulacağımızı yeni yüzyılda da bunu cümle aleme ispat edeceğimizi kararlılıkla belirtmek istiyorum.” ifadelerini kullandı. (Ü.Büyükdere)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.