Bakan Tunç’tan O Hakimle İlgili Açıklama Geldi!

Bakan Tunç’tan O Hakimle İlgili Açıklama Geldi!

Ünal Büyükdere

30-05-2024 16:30
30 Mayıs 2024 16:30
Bakan Tunç’tan O Hakimle İlgili Açıklama Geldi!

İzmir Adliyesi’nde hakim olan Oktay Tabur’un, lüks marka araç kullanması ve adliyenin dinlenme odasında silahlarını sergilemesi sosyal medya da gündem oldu.

İzmir Adliyesi’nde hakim olan Oktay Tabur’un, makam aracı ve adliyenin dinlenme odasında silahlarını sergilemesi sosyal medya da tepkilerin odağı olmuştu. Sadece sosyal medya kullanıcıları değil siyasi isimlerinde gündemine oturmuş tepkilerin ardı arkası kesilmemişti. CHP Lideri Özgür Özel konuyla ilgili açıklama yaparak “Bu görüntü demokrasi meselesi değildir; bu bir başkaldırı meselesidir. Orada başkaldıranlardan, onun başını kaldıranlardan cesaret alan kifayetsiz muhteristir.” ifadelerini kullanmıştı.

Tartışılan fotoğraflara tepkilerin ardı arkası kesilmeyince Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, HSK’nın soruşturma başlattığını açıkladı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç açıklamasında “Hakim ve Cumhuriyet Savcılarımız Yargı Etiği ilkeleri çerçevesinde, tüm faaliyetlerinde uygunsuz davranışlardan kaçınmak zorundadırlar.

Bu kapsamda, İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı hakkında kamuoyuna yansıyan görüntüler ve iddialarla ilgili olarak Hakimler ve Savcılar Kurulunca inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.

Ayrıca ilgilinin, İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı yetkisi sonlandırılmıştır.” ifadelerini kullandı. (Ü.Büyükdere)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.