Belediye Başkanı’ndan Akraba Savunması!

Belediye Başkanı’ndan Akraba Savunması!

Asena Baysa

06-06-2024 16:13
6 Haziran 2024 16:13
Belediye Başkanı’ndan Akraba Savunması!

Esenyurt Belediye Başkanı Ahmet Özer Akrabalarınızı atadınız mı? sorusunu ilginç bir yanıt verdi. ‘Kayınbiraderim burada ama kayınbiraderim olduğu için değil.’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel belediyelere yapılan akraba atamalarıyla ilgili, ‘Biz bu belediyeleri eşe, dosta iş sağlamak için değil, belediyeleri çocukların geleceğine kurtarmak için kazandık’ ifadelerini kullanmıştı. Ardından CHP’li Belediyelere yazı gönderilerek atamaların geri alınması söylenmişti.

CHP’ye ait Esenyurt Belediyesi meclis toplantısında yeni bir ‘akraba ataması’ tartışması yaşandı.

Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Togay Çoban, Belediye Başkanı Ahmet Özer’e akrabalarının belediye kadrolarına yerleştirilip yerleştirilmediğini sordu.

Esenyurt Belediye Başkanı Ahmet Özer yanıt olarak “Böyle dedikodularla uğraşmayın. Kayınbiraderim var burada ama kayınbiraderim olduğu için değil! Üniversite Genel Sekreterliği yapmış, Hastane Baş Müdürlüğü yapmış, o alanda başka birini bulamadığım orada çalışıyor ve çalışacak. Önemli olan bizim yaptığımız işlerdir. Ben adam arıyorum. Diyorlar ki ‘Beylikdüzü’nden neden adam getiriyorsun’ burada fizibil çalışacak adam varsa her çalışanın benim başımın üstünde yeri vardır.” ifadelerini kullandı. (A.Baysa)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.