“Beşeri Bilimler Dekanları ile Yuvarlak Masa Toplantısı” Düzenlendi
 • Kırklar Haber
 • news
 • “Beşeri Bilimler Dekanları ile Yuvarlak Masa Toplantısı” Düzenlendi

“Beşeri Bilimler Dekanları ile Yuvarlak Masa Toplantısı” Düzenlendi

Trakya Üniversitesi

27-06-2024 12:26
27 Haziran 2024 12:26
“Beşeri Bilimler Dekanları ile Yuvarlak Masa Toplantısı” Düzenlendi

Trakya Üniversitesi tarafından düzenlenen Romanya Günleri etkinliğinin ikinci gününde “Beşeri Bilimler Dekanları ile Yuvarlak Masa Toplantısı” gerçekleştirildi.

Toplantıya Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Bükreş Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Avrupa Başkent Üniversiteler Birliği (UNICA) Başkanı Doç. Dr. Sorin Costreie, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Prof. Dr. Metin Aydoğdu, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Topaloğlu, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Öztürk, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Handan Köksal, Bükreş Üniversitesinden Yabancı Diller ve Edebiyatları Dekanı Doç Dr. Laura Sitaru, Felsefe Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Viorel Vizureanu ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Oana Fotache ile Trakya Üniversitesi akademisyenleri katıldı.

Toplantında konuşan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, bir sunum yaparak Trakya Üniversitesi ve Edirne hakkında bilgi verdi. Trakya Üniversitesinin Balkan misyonu, Trakya Üniversiteler Birliği ve Balkan Üniversiteler Birliği çalışmaları hakkında da bilgi veren Rektör Tabakoğlu, Trakya Üniversitesinin Balkanlar’ın nabzını tutan ve Balkanlar’ın kalkınması için var gücüyle çalışan bir üniversite olduğunu vurguladı.

Bükreş Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Avrupa Başkent Üniversiteler Birliği (UNICA) Başkanı Doç. Dr. Sorin Costreie, Bükreş Üniversitesi hakkında bir sunum yaparak, üniversite hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

Daha sonra Dekanlar ve Müdürler kendi okullarının akademik ve fiziki yapısı hakkında bilgi verdi. Toplantıda ilgili okul temsilcileri birbirleri ile fikir alışverişinde bulunarak yapılabilecek iş birliği konularını görüştüler. Toplantıda; Lisans ve lisansüstü öğrenci ve akademisyen değişimi, ortak sempozyum düzenleme, yayın yapma, dergi çıkarma, yüksek lisans programı açma, eğitimler düzenleme, projeler yapma, kültürel ve sportif etkinlikler düzenleme gibi birçok konu ele alındı.

Toplantının sonunda Rektör Tabakoğlu, iki üniversite arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi açısından çok önemli bir toplantı gerçekleştirdiklerini ve bu verimli toplantı neticesinde ortaklaşa yapılacak birçok konun belirlendiğini söyledi. Rektör Tabakoğlu bu belirlenen hususların daha sonradan yapılacak çevrim içi görüşmelerle somutlaştırılacağını vurgulayarak Bükreş heyetini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bükreş Üniversitesi Rektör Yardımcısı Costreie, bunun resmi bir toplantının ötesinde bir görüşme olduğunu ve iki üniversite için oldukça verimli geçen bir görüşme olduğunu ifade ederek misafirperverliğinden dolayı Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na teşekkür etti.

(Trakya Üniversitesi)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

  En az 10 karakter gerekli


  HIZLI YORUM YAP

  300x250r

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.