Büyükşehir Belediye Başkanları İstanbul’da Bir Araya Geldi

Büyükşehir Belediye Başkanları İstanbul’da Bir Araya Geldi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi

07-07-2024 09:20
6 Temmuz 2024 17:58
Büyükşehir Belediye Başkanları İstanbul’da Bir Araya Geldi

Cumhuriyet Halk Partili 14 büyükşehir belediye başkanı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ev sahipliğinde İstanbul’da bir araya geldi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer’de yeni dönemin ilk toplantısında yerini aldı.

İstanbul Florya’daki İstanbul Planlama Ajansı (İPA) Kampüsü’nde gerçekleştirilen buluşmaya; Ankara, Balıkesir ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanları yoğun programları nedeniyle online olarak katılım sağladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni dönemin ilk toplantısı için buluştuklarını belirterek, halka hizmet noktasında belediyeler arasında gerçekleştirilecek olan dayanışma ve işbirliğinin altını çizdi.

Toplantının son derece verimli geçtiğini dile getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, “Türkiye’de belediyeler arası dayanışma ağıyla birçok sorun çözülebilir. Yeni dönemde belediyelerin güçlendirilmesi, kaynakların adil dağıtımı ve sorunların ortak çözümü için iş birliği ve dayanışma içerisinde olacağız. Büyükşehir Belediye Başkanlarımız ile bir araya gelerek, sağlıklı, verimli ve etkili projelerle, hizmetleri çok daha az maliyetle, çok daha hızlı ve kaliteli bir biçimde halkımıza nasıl ulaştırabiliriz konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Kaynakların etkin ve verimli bir şekilde kullanılması noktasında neler yapılabilir bunları masaya yatırdık. Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bu sürece olabildiğince katkı sağlamak ve Tekirdağ’ımız adına kazanım elde etmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Tekirdağ Büyükşehir Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer’in yanı sıra Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras yer alırken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın online olarak katılım sağladı. (Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.