Büyükşehirden Üreticilere Fide Desteği

Büyükşehirden Üreticilere Fide Desteği

Haber Merkezi

22-05-2024 12:44
22 Mayıs 2024 12:44
Büyükşehirden Üreticilere Fide Desteği

Belediyesi Sebze Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde üreticilere fide dağıtımı yapıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sebze Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde üreticilere domates ve kapya biber fidesi dağıtımı yaptı.

Tekirdağ’da sebze yetiştiricilerinin en önemli ihtiyaçlarından biri; kaliteli, piyasada talep gören ve Tekirdağ şartlarına uygun fide teminidir.

Bu konudaki ihtiyacı karşılamaya yönelik projeler geliştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından fide dağıtımı yapılıyor. İhtiyaca yönelik ilk olarak 2022 yılında 125.710 adet domates fidesi, 66.900 adet lahana fidesi, 40.050 adet marul fidesi ve 18.125 adet brokoli fidesi, 2023 yılında ise 278.000 adet domates fidesi dağıtımı yapılarak Tekirdağ’da sebze üretiminin artırılması için gerekli çalışmalar yapıldı.

Tekirdağ’da sebze üreticilerinin desteklenmesi ve tüketicinin ihtiyacı olan taze sebze arzının sağlanması amacıyla Sebze Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında Şarköy, Malkara, Hayrabolu, Çorlu, Çerkezköy, Muratlı ve Süleymanpaşa Ziraat Odaları ile protokol yapılarak proje uygulamaya konuldu.

Süleymanpaşa ve Çorlu ilçesindeki fide dağıtım törenlerinde konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Yüksel Özdal, sebze yetiştiriciliğinin geliştirilmesi projesi ile ilgili teknik bilgileri paylaşırken, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun’un yanı sıra Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar ve Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt da projenin hayırlı olmasını dilediler ve üreticilere verdiği destekten dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Yüceer’e teşekkür ettiler. (Haber Merkezi)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.