CHP Heyeti Boğaziçi Üniversitesi’nde!

CHP Heyeti Boğaziçi Üniversitesi’nde!

Asena Baysa

07-07-2024 09:46
6 Temmuz 2024 19:45
CHP Heyeti Boğaziçi Üniversitesi’nde!

CHP Heyeti, Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencilerine destek vermek için Boğaziçi Üniversitesi Kampüsüne gitti.

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencilerine destek vermek için Boğaziçi Üniversitesi Kampüsüne giden CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş başkanlığındaki CHP Heyeti, Prof. Dr. Rektör Naci İnci’nin talimatıyla okula alınmadı. Güvenlik görevlilerin engellemelerine rağmen alandan ayrılmayan heyet, bir süre sonra güvenliği aşarak Boğaziçi Üniversitesi’ne girdi.

CHP Milli Eğitim Bakanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş, “İl Başkanımız Özgür Çelik ve milletvekilimiz ile birlikte Boğaziçi Üniversitesi’ndeyiz! Milletvekillerinin kamusal görevleri çerçevesinde hastanelere, kamu binalarına ve üniversitelere giriş hakkı vardır. Boğaziçi Üniversitesi’ne, tüm engellemelere rağmen girmeyi başardık! Her noktada polis memurlarımız aldıkları hukuksuz talimatla adeta bir duvar oluşturmuş durumda. Cumhurbaşkanına, İçişleri Bakanına, İstanbul Valisine ve YÖK Başkanına sesleniyoruz: Bu kanunsuz uygulamalarınıza son verin! Bizleri polis memurlarımızla, genç kadın polislerimizle karşı karşıya getirmeyin! Bu hukuksuzluk son bulana kadar buradayız, hiçbir yere gitmiyoruz!” dedi. (A.Baysa)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.