CHP Lider Özel’den Kayınbirader Açıklaması!

CHP Lider Özel’den Kayınbirader Açıklaması!

Asena Baysa

08-06-2024 15:57
8 Haziran 2024 15:57
CHP Lider Özel’den Kayınbirader Açıklaması!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, geçtiğimiz günlerde Esenyurt Belediyesiyle ilgili gündem olan kayınbirader ataması hakkında konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Esenyurt Belediye Başkanı Ahmet Özer belediye meclis toplantısında kayınbiraderini işe aldığını doğrulamıştı. Özer’in gündem olan kayınbirader açıklaması Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’e soruldu.

Özel “Sorunun çözüldüğünü ifade etmek isterim. Biz belediyelerimize akraba atamalarının hiçbir şekilde yapılmamasıyla ilgili genelgemizi gönderdik. Belediye başkanımız bir pozisyon için o yetkinlikte kimseyi bulamadığı için kayınbiraderini atamak durumunda kaldığını söyledi. Duyar duymaz kendisini uyardık. Atama geri alındı. O atma resmileşmedi ve öyle bir atma yapılmamış kabul ediyoruz. Genelgemiz bütün belediye başkanlarımız açısından bağlayıcı olduğunu bir kez daha hatırlatıyorum. Özgür Özel’in Genel Başkan olduğu partide belediye de her ne haklı gerekçeyle olursa olsun, bu tip atamalar bu kadar yoksulluğun olduğu, bu kadar liyakatli gencin işsiz olduğu yerde yürekleri yaralar. O gençlerin yüreklerinin yaralanmasına biz izin vermeyiz. Belediye Başkanımız durumun bu kadar ciddi olduğunu fark etmediğini söyledi. Hatasını telafi etti. Bende kendisine göstermiş olduğu bu olgun ve parti disiplinine saygılı davranış için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. (A.Baysa)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.