Dervişoğlu’ndan Çarpıcı Açıklamalar!

Dervişoğlu’ndan Çarpıcı Açıklamalar!

Batuhan Ataç

16-05-2024 12:57
16 Mayıs 2024 12:57
Dervişoğlu’ndan Çarpıcı Açıklamalar!

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, “Tek adam rejiminin raf ömrünü uzatacak hiçbir anayasa değişikliğini desteklemeyeceğiz” diyerek açıklama yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu geçtiğimiz günlerde partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada ‘Tek adam saltanatını devam ettirecek hiçbir pazarlığın içinde olamayacağız’ vurgusu yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu yaptığı konuşmada “Sayın Erdoğan istediği için 2010 yılında anayasa değişikliği yapıldı. Hükümet yetmez ama evetçilerle birlikte gerçekleşen o anayasa değişikliğiyle Türk yargısı FETÖ’ye teslim etti.

Sayın Erdoğan’ın şahsi siyasi kariyeri öyle gerektirdiği için 2017 yılında bir anayasa değişikliği daha yapıldı.

Ve tek adam rejiminin anayasal çerçevesi olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’nin ve Türk milletinin başına bela edildi.

Şimdi 2024 yılında, Sayın Erdoğan bir kez daha öyle istiyor diye ve bir kez daha aday olabilsin diye; tek adam rejiminin raf ömrünü uzatacak hiçbir anayasa değişikliği desteklemeyeceğiz, dost düşman bunu iyi bilmeli.

Tüm siyasi partilerin karar ve diyaloglarına geçmişte partimize gösterilmediği ölçüde yüksek bir nezaketle yaklaşıyoruz. Elbette isteyen istediği partiyle görüşebilir ve istediği kadarda yumuşayabilir. Biz Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temel ilkelerine sıkı sıkıya bağlı bir parti olarak;

Parlamenter demokrasiden, hukukun üstünlüğünden, adil bir devletten taraf olan bir siyasi parti olarak bu memlekette tek adam saltanatını devam ettirecek, hiçbir pazarlığın içinde olamayacağız. İYİ Parti olarak gerekirse bir başımıza, gerekirse tüm siyasi kuvvet ve kudretlere karşı milletin sinesine sığınarak yeni bir Erdoğan anayasasıyla sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi. (B.Ataç)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.