Edirne’de 3. Çocuk ve Bilim Festivali!

Edirne’de 3. Çocuk ve Bilim Festivali!

Edirne Belediyesi

25-05-2024 12:23
25 Mayıs 2024 12:23
Edirne’de 3. Çocuk ve Bilim Festivali!

Edirne Belediyesi, çocukları eğlenceli ve öğretici etkinliklerle buluşturmaya devam ediyor.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Çocuk ve Bilim Festivali, çocukların merak duygusunu harekete geçirerek onlara unutulmaz bir deneyim sunmayı hedefliyor. Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın; bilimin her branşını, atölye çalışmalarıyla harmanlayarak eğlenceli bilim deneyleriyle sunacak olan 3.Çocuk ve Bilim Festivali’ne Edirne’nin tüm çocuklarını davet etti.

Türkiye’nin ve Balkanlar’ın en büyük interaktif çocuk müzesi olan Hasan Ali Çocuk Müzesi, 3. Çocuk ve Bilim Festivaline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Edirne Belediyesi tarafından çocukların bilime olan ilgisini arttırmak ve keşfetmenin heyecanını yaşatmak için düzenlenecek 3. Çocuk ve Bilim Festivali, 26 Mayıs Pazar günü saat 13.00’te Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde gerçekleştirilecek.

Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi; çocukların eğlenerek öğrenmesini, yaparak ve yaşayarak deneyim kazanmasını hedefleyen Çocuk ve Bilim Festivali için kapılarını ücretsiz olarak açacak.

Çocuklara ve eğitime verdiği değeri her fırsatta gösteren Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, bilime meraklı her yaş grubu çocuğu 3. Çocuk ve Bilim Festivale davet ederek şu ifadeleri kullandı;

“Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En hakiki mürşit ilimdir” sözünden ilham alarak düzenlediğimiz Çocuk ve Bilim Festivali’mizde, çocuklarımızın bilime olan ilgisini artırmayı ve araştıran, sorgulayan bireyler olarak yetişmenizi hedefliyor, çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bilimin ışığında parlayan gözler, keşfetmenin coşkusuyla dolu kalpler, etkinlik boyunca birbirinden ilgi çekici bilimsel deneyler, interaktif atölyeler ve eğitici oyunlar eşliğinde bilim dünyasının kapılarını aralayacaklar. Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nin renkli atmosferinde, bilimin büyüsüyle dolu bir gün geçirecek olan çocuklarımız hem eğlenecek hem de öğrenecekler. Ülkemizin en büyük umudu olan geleceğimizin teminatı çocuklarımız için büyük bir heyecanla hazırladığımız 3. Çocuk ve Bilim Festivaline Edirne’mizin tüm çocuklarını ve ailelerini davet ediyorum” dedi.

26 Mayıs Pazar Günü Saat:13.00’te Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde gerçekleştirilecek olan 3. Çocuk ve Bilim Şenliği’nde Robotik Kodlama, Fizik, Kimya ve Biyoloji Deneyleri, Matematik, 3D Tasarım, Sürdürülebilir Yaşam ve Geri Dönüşüm Atölyesi, Tangram Atölyesi, Parfüm Atölyesi, Kekpops Atölyesi, Satranç Atölyesi ve El Dezenfektanı Atölyesi gibi eğlenceli atölye çalışmaları da çocuklarla buluşacak.

Festivalde ayrıca Sahne Gösterileri, Planetaryum Gösterileri ve Resim Sergisi de yer alacak. (Edirne Belediyesi)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

 

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.