Eğitimde Sınırları Kaldıran İş Birliği!

Eğitimde Sınırları Kaldıran İş Birliği!

Bülten

27-05-2024 14:50
27 Mayıs 2024 14:50
Eğitimde Sınırları Kaldıran İş Birliği!

Yapılan araştırmalara göre nitelikli bir akademik altyapıya sahip Kanada, Türk öğrencilerin de eğitim için tercih ettiği ülkelerin başında geliyor.

Fakat artan banka kredisi faizleri, yurt dışında eğitim hayali kuran gençlerin önündeki en büyük engel konumunda yer alıyor. Bu duruma çözüm bulmak isteyen bir yurt dışı finans şirketi ve iş birliği yaptığı Türk şirket, öğrencilere masraflarının %75’ine varan sabit faizli kredi imkanı sunuyor.

Kanada Uluslararası Eğitim Bürosu verilerine göre, ülkede 1 milyonu aşkın uluslararası öğrenci bulunuyor. Akademik kalitesiyle dünyanın her yerinden öğrencilerin gözdesi olan ülkeye Türk öğrenciler de büyük ilgi gösteriyor. Fakat son dönemde artan banka kredi faizleri birçok öğrencinin bu hayalinden vazgeçmesine sebep oluyor. Eğitim AL Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık Genel Müdürü Burhan Pınarbaşı’na göre, diğer ülkeler için finansman çözümleri zor olsa da öğrenciler Kanada’da eğitim için banka kredisi haricindeki fırsatları da değerlendirerek hayallerini gerçekleştirebilir.

“Masrafların %75’i oranında sabit faizli kredi”

Kanada’daki eğitim fırsatları hakkında bilgi veren Burhan Pınarbaşı, “Kanada dünyanın birçok bölgesinden öğrenci alan, kaliteli ve çok kültürlü akademik yapıya sahip gelişmiş bir ülke. Türk öğrenciler de yakın zamana kadar bu ülkede okumak için büyük çaba gösteriyordu. Hatta halihazırda Kanada’da okuyan yaklaşık 7 bin Türk öğrenci var. Fakat son dönemde artan banka kredisi faizleri, öğrencileri bu hayallerinden vazgeçmeye zorluyor. Bizler de Eğitim AL Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak 2024’ün nisan ayında, Kanada merkezli Passage platformu ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği sayesinde öğrencilere hayallerini gerçekleştirme fırsatı sunarak finansmana ulaşmadaki zorlukları ortadan kaldırıyoruz” şeklinde konuştu.

Kanada’da eğitim için sunulan kredi imkanına dair detayları aktaran Eğitim AL Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık Genel Müdürü Burhan Pınarbaşı, “Öğrenciler; George Brown College tarafından sunulan ve Passage platformunun destelediği 40’a yakın programdan birine kabul almak için gerekli dil yeterliliğine sahip olduğu, eğitim ve 1 yıllık yaşam giderleri tutarlarının %25’ini karşılayabilecek finansal varlığa ulaşabildiği takdirde bu fırsattan yararlanabilecek. Passage tarafından sunulan kredi 1 veya 2 yıllık programlarda eğitim ücreti ve bir yıllık yaşam gideri olan 20.635 Kanada dolarının %75’ine kadar 7 yıl vadeyle sabit faizli ödeme imkanı sunuyor. Aylık 575 Kanada dolarından başlayan taksitlerle ödeme yapılabiliyor. İlk 12 ay boyunca alınan aylık ödeme 1.920 Kanada doları olacağından taksitler kolaylıkla karşılanabiliyor. Passage bu krediyi, George Brown College programları için sunuyor. Kredi kapsamında olan bazı programlar yapay zeka geliştirme, blok zinciri, bulut bilişim teknolojileri, siber güvenlik, bilgisayar bilimleri, sağlık bilgi yönetimi, mekanik teknisyenliği, inşaat mühendisliği teknisyenliği, turizm işletmeciliği, yiyecek-içecek yönetimi, gıda turizm girişimciliği olarak sıralanabilir” dedi. (Bülten)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.