Erkan Baş “Hukuk Katledildi!”

Erkan Baş “Hukuk Katledildi!”

Bahar Çelik

18-05-2024 11:40
18 Mayıs 2024 11:40
Erkan Baş “Hukuk Katledildi!”

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, Kobani Davası’nda açıklanan kararlara ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Geçtiğimiz gün açıklanan Kobani Davası’nın ardından siyasi kanattan tepkilerin ardı arkası kesilmiyor. Kamuoyunda davada açıklanan cezaların siyasi olduğu vurgusu yapılırken, TİP Genel Başkanı Erkan Baş’tan çarpıcı açıklamalar geldi.

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş yaptığı açıklamada “İktidarın bu kararı IŞİD’in gerçekleştiremediği o katliamın ardından bir siyasi soykırım olarak, Kürt siyasetçileri siyasetin dışında tutma inadının bir yansıması.

Siyasi iktidar halka meydan okuyor. Kürt halkına, devrimcilere, sosyalistlere meydan okuyor. Bize düşen de buna karşı direnişi büyütmektir. Yılgınlığa ve umutsuzluğa gerek yok. Yenilmeyen faşizm yok, yenilmeyen zorba diktatörler yok. Bize düşen, arkadaşlarımızın eksikliğini hissettirmeyecek şekilde mücadeleyi büyütmek ve arkadaşlarımızı özgürlüklerine kavuşturmaktır.

‘Normalleşmenin’ en önemli şartlarından birisi yurttaşın normal yaşayabilmesi. Milyonlarca insan işsizken, emekliler 10 bin TL’ye, işçiler açlık sınırının altında bir asgari ücrete mahkum edilmişken bu sistemin devam edebilmesinin tek yolu var: Hukuksuzlukların, adaletsizliklerin, zorbalıkların halkın o isyanını engelleyeceğine dair inançları. İktidar böyle düşünüyor. Onlara göre bu ülkenin yönetilebilmesi için sopaya ihtiyaçları var, korkunun yayılmasına ihtiyaçları var.

Gözlerimizin önünde hukukun katledildiği bir tabloyu yaşadık. Bunu değiştirmenin tek bir yolu var: Direniş.” ifadelerini kullandı. (B.Çelik)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.