Fatih Altaylı Açıkladı! THY Yöneticilerini Maaşları Tepki Gördü!
 • Kırklar Haber
 • news
 • Fatih Altaylı Açıkladı! THY Yöneticilerini Maaşları Tepki Gördü!

Fatih Altaylı Açıkladı! THY Yöneticilerini Maaşları Tepki Gördü!

Bahar Çelik

29-05-2024 15:04
29 Mayıs 2024 15:05
Fatih Altaylı Açıkladı! THY Yöneticilerini Maaşları Tepki Gördü!

Gazeteci Fatih Altaylı, YouTube kanalından yaptığı yayında Türk Hava Yolları Yöneticilerini maaşlarını açıkladı. THY Yönetici maaşları görenleri şok etti.

Geçtiğimiz günlerde Gazeteci Fatih Altaylı, YouTube kanalında bir yayında THY Yöneticilerinin maaşlarını açıkladı. Altaylı’nın, “Türk Hava Yolları Genel Müdürünün maaşı 1 milyon 400 bin lira” sözleri sosyal medya da bomba etkisi yarattı.

THY yöneticilerinin yüksek maaşları kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Vatandaşlar, yönetici maaşlarına tepki göstererek “Ödediğimiz vergiler haram olsun”, “Ülkemizin kamu kurumunun biletlerinin neden pahalı olduğu için alamadığımızı anladık”, “THY ye torpilsiz giren biri var mı ben hiç duymadım da”, “Ayrıca bütün siyasilerin çocukları, yeğenleri THY de”, “Ben bir emekli olarak …ne diyeyim yazık yazık” şeklinde yorumlar yaptılar.

Gazeteci Fatih Altaylı, THY Yöneticilerinin maaşlarını açıkladığı yayında “Türk Hava Yolları Genel Müdürünün maaşı 1 milyon 400 bin liraymış aylık. Yani biraz daha düşük de yılda 16 maaş aldıkları için 4 maaş ikramiyeleri varmış. Bu yüzden de ortalaması 1.4 Milyon liraya geliyormuş. Genel Müdür Yardımcılarının maaşları ise yaklaşık 800 bin lira…

8 Genel Müdür Yardımcısı varmış, bunların maaşları 1 Milyon 260 Bin lira…

41 tane Başkan varmış, Ne başkanıysa artık… Onların maaşları 700 bin lira…

53 tane de Başkan Yardımcısı varmış. Bunların maaşları da 490 bin lira…

Ve sayılarının yüzlerle ifade edilen Müdürler varmış, bunlarında maaşları 350 bin lira.

Şunu söyleyeyim, kimsenin parasında gözümüz yok ama ülkenin bu durumu ortadayken ve burası bir kamu kurumuyken ve başına gelen kişiler kamu tarafından atanan kişilerken bu maaşlar yüksek kardeşim.

Buradan ayrıldıktan sonra eğer bu düzeyde bir şirket yönetme kapasiten varsa seni dünya da bir hava yolları yakın maaşlarla işe alır değil mi?

Hayır abi, olmuyor bir daha bulamıyorsunuz böyle maaşlara işler!

Demek ki siz orada kabiliyetinizden ve bu konudaki yetkinliğinizden dolayı değil siyasi otorite siz oraya oturttuğu için oturuyorsunuz.” ifadelerini kullandı. (B.Çelik)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

  En az 10 karakter gerekli


  HIZLI YORUM YAP

  300x250r

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.