‘Geri Kabul Anlaşması İptal Edilmelidir!”

‘Geri Kabul Anlaşması İptal Edilmelidir!”

Bahar Çelik

11-06-2024 17:52
11 Haziran 2024 17:52
‘Geri Kabul Anlaşması İptal Edilmelidir!”

AK Partili Metin Külünk, geçtiğimiz günlerde Geri Kabul Anlaşmasına yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AK Partili Metin Külünk, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak “Geri Kabul Anlaşması İptal Edilmelidir!” dedi.

AK Partili Metin Külünk açıklamasında “AB ile yapılan ve çıkarlarımızın aleyhine olan Geri Kabul Anlaşması iptal edilmelidir. AB’nin konforunun bozulmaması için Türkiye AVRUPA’nın GÖÇMEN PARK ALANI OLAMAZ. Bırakalım Suriyeli göçmenler istedikleri ülkeye gitsinler. Avrupa kendi demografik yapısı bozulmasın diye faşizan bir modelle göçmen politikası izleyecek

Avrupa kendi konforu bozulmasın diye, sorumlusu oldukları Suriye iç savaşından kaçan insanları topraklarına kabul etmek istemeyecek.  Ve dahi kabul ettikleri eğitimli ve sermaye sahipleri olacak geriye kalan gariplere asla kapı açmayacak. Biz 13 yıldır dünyaya küresel insanlık dersi vereceğiz, gelinen noktada durup düşünmeksizin Avrupa istediği için, Türkiye’yi Avrupa’nın demografik yapısını korumak adına göç parkı olacağız.

Bu mümkün değil!

Unutulmasın ki; gelinen noktada aklı selim ile sağlıklı düşünmek zorundayız.

Suriyeli göçmenlerin kısa ve orta vadede Türkiye’nin demokratik yapısına olan ciddi risklerini görmek zorundayız ve yeni baştan göç politikalarımızı,

göç ve iskan politikalarımızı oturup düşünüp özeleştiri yapıp doğruları ve yanlışları tespit edip yeni bir yol haritası çizmek zorundayız.

Bunun ilk şartı geri kabul anlaşmasının iptal edilmesidir!” dedi. (B.Çelik)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.