Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Çalışmalar Sürüyor!

Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Çalışmalar Sürüyor!

Haber Merkezi

08-06-2024 12:24
8 Haziran 2024 12:24
Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Çalışmalar Sürüyor!

Demirköy İlçesindeki Hayvancılık İşletmelerinde Demirköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından çalışmalar devam ediyor.

Demirköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce Demirköy ilçesinde hayvancılıkla uğraşan işletmelere yönelik yapılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Konuyla ilgili Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “İlkbahar Şap ve Çiçek Aşılama Programı kapsamında, küçükbaş hayvancılık işletmelerinde, İlçe Müdürlüğümüzün teknik personelleri tarafından yapılan çalışmalar devam etmektedir.

Çalışmalar sırasında; kuzu ve oğlanların küpeleme işlemleri de gerçekleştirilmekte olup; üreticilerimize, Şap, Çiçek ve Brusella hastalığı ile Kurban Bayramı ve hayvan hareketleri hakkında bilgilendirme yapılıp ve üreticilerimizin soruları cevaplanmaktadır.

Küçükbaş hayvanlar için İlkbahar Şap ve Çiçek Aşılama Programı, “30 Haziran” tarihine kadar devam edecektir” ifadeleri kullanıldı. (Haber Merkezi)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.