Hulusi Akar’dan Yanıt Geldi!

Hulusi Akar’dan Yanıt Geldi!

Bahar Çelik

06-06-2024 16:55
6 Haziran 2024 16:55
Hulusi Akar’dan Yanıt Geldi!

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar’ın Meclisteki oturum sırasında açık kalan mikrofonuna yansıyan diyalog tartışmalara neden olmuştu.

Geçtiğimiz haftalarda TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar’ın mecliste yapılan bir oturumda mikrofonunun açık kalması gündem bomba gibi düşmüştü. Yaşanan diyalog kamuoyunda tartışmalara neden olmuştu.

Olayın ardından sessizliğini koruyan Akar, mecliste CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş’ın “Çalışmalar esansında gördük ki bir emri yerine getirme psikolojisiyle hareket ettiklerini görüyoruz. O şekilde bilgi geldi reddedeceğiz ifadeleri Komisyon Başkanımızım müktesebatına yakışmayan bir durum olmuştur” cümlesinin ardından sessizliğini bozdu.

Akar “Ben bu arkadaşımıza konuyu açtığı için teşekkür ediyorum. Biz buradaki çalışmaların uhuluetle, suhuletle devamı bakımından bu konular girmemiştik. Şu anda elimde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı incelemeye ilişkin bilirkişi raporu var. Söz konusu videodaki, ses kaydındaki kelimenin “bilgi “olmadığı “biri” olduğu söyleniyor. Ve ayrıca buradaki konuşan arkadaşlarımızda bu konuda yeminli şahit.

Mevzu şu iki önerge geldi diyor arkadaşlarımız bize. Bir önerge okunuyor, diğeri nerede geldi diyorum. Biri geldi diyor biri. Ve maalesef televizyonlarda, haber siteleri şurada burada yanlış anlaşılmadan dolayı biri kelimesini bilgi olarak yayınladılar. Ve maalesef o kelime üzerinde tepindiler.

Dolayısıyla bilgi bu kadar açık bu kadar aleni bir yanlış üzerine Komisyonun ve Genel Kurulun çalışmalarına gölgelenmesin diye bir yanlış üzerine bina edilen bütün görüş ve değerlendirmelere bugüne kadar cevap vermemiştik.” dedi. (B.Çelik)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.