İlahiyat Profesörlerinden Diamond Tema’ya Destek!

İlahiyat Profesörlerinden Diamond Tema’ya Destek!

Bahar Çelik

22-06-2024 12:50
22 Haziran 2024 12:50
İlahiyat Profesörlerinden Diamond Tema’ya Destek!

Adalet Bakanlığınca hakkında “dini değerleri aşağılama” suçlamasıyla soruşturma açılan Diamond Tema’nın sözlerini İlahiyat Profesörleri yorumladı!

Geçtiğimiz hafta Yer6 adlı YouTube kanalında Şeriat isteyen Asrın Tok ile karşı karşıya gelerek tartışan Diamond Tema hakkında programın ardından Adalet Bakanlığı tarafından yakalama kararı çıkartılmıştı.

Medyascope’tan Gülseven Özkan, Diamond Tema’nın sözlerini Türkiye’nin önde gelen ilahiyat profesörlerine sordu.

Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Azimli, “Çocuk doğru söylüyor. Çocuk zaten bir şey de demiyor, iftira da atmıyor. Hadis kitaplarındaki, sistem tarihi bilgisini tekrar ediyor. İslam’ın en sahih kitabı Buhari’den konuşuyor. Bu işe devletin karışmaması lazım. Mahkeme bu işlere karar veremez. Mahkeme bu işin sonunda çelişkiye düşer. Ya bu hadisleri reddedecekler, ki reddedemezler. Diyanet açıklama bile yapmıyor şu anda. Diyanet’in görüşü de dokuz yaşında evlendiği şeklindedir.” ifadelerini kullandı. (B.Çelik)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.