İmamoğlu’ndan Ücretsiz HPV Aşısı!

İmamoğlu’ndan Ücretsiz HPV Aşısı!

Asena Baysa

15-05-2024 13:08
15 Mayıs 2024 13:08
İmamoğlu’ndan Ücretsiz HPV Aşısı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Sözümüzü tutuyoruz. Ücretsiz HPV aşısı uygulamasına başlıyoruz.” diyerek müjde verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesi Başkanlığı Sağlık ve Hıfzıssıhha Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen, HPV Aşı Uygulaması Projesi kapsamında; HPV aşılar, başvuru yapan vatandaşlara ücretsiz olarak uygulanacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu konuyla ilgili yaptığı duyuruda “Sözümüzü tutuyoruz. Ücretsiz HPV aşısı uygulamasına başlıyoruz. Ülkemizde HPV kaynaklı kanser vakaları artma eğiliminde. Aşının elimize ulaşan ilk dozları için başvuruları almaya başlıyoruz. 16 Mayıs’ta başlayacak olan aşıdan faydalanmak isteyen 9-26 yaş aralığındaki bireyler ve ebeveynleri başvuru yapabilecektir.” dedi.

İstanbul il sınırları içinde ikamet eden ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinden sosyal yardım alan, 9-26 yaş arası bireyler/ ebeveynler tarafından form doldurularak başvuru yapılacağı da açıklanan bilgiler arasında yer aldı. (A.Baysa)

Sizlerde İstanbul il sınırları içinde ikamet ediyorsanız aşağıdaki linkten başvurabilirsiniz;

İBB- HPV Formu

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.