İnce’den, Sokak Hayvanları İçin Çağrı!

İnce’den, Sokak Hayvanları İçin Çağrı!

Asena Baysa

30-05-2024 13:16
30 Mayıs 2024 13:16
İnce’den, Sokak Hayvanları İçin Çağrı!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, içerisinde sahiplendirilmeyen hayvanların uyutulmasını da içeren yasa teklifi hakkında çağrıda bulundu.

Sokak hayvanları için son dönemde hem siyaset hem de kamuoyu gündeminde tartışmalar sürerken sokak hayvanları taslağı Meclis’e ulaştı.

Yasa taslağında en çok tartışma yaratan konu sahiplendirilmeyen sokak hayvanlarının uyutulması oldu. Yasa taslağı hakkında önceki gün açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kısırlaştırmanın çözüm olmadığını vurguladı.

Yasa taslağı hakkında tartışmalar sürerken Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ‘Hiçbir canlı kasten öldürülmemelidir’ vurgusu yaparak çağrıda bulundu.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Sokaktan köpekler toplanmalı ve kısırlaştırılmalıdır.

Bunlardan sahiplendirilme ihtimali olanlar sahiplendirilmelidir.

Bir kısmı askeri alanlarda güvenlik unsuru olarak yerleştirilmeli, karavana artıkları ile beslenmelidir.

Belediyeler ve kolluk birlikte çalışmalı, bir seferberlik halinde bu işe bir an önce çözüm bulmalıdır.

Sorumluluğunu yerine getirmeyen belediyelerin ödenekleri kısılmalı veya bunlar için caydırıcı yaptırımlar düşünülmelidir.

Hiçbir canlı kasten öldürülmemelidir.” ifadelerini kullandı. (A.Baysa)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.