İYİ Parti’de İstifalar Sürüyor!

İYİ Parti’de İstifalar Sürüyor!

Asena Baysa

31-05-2024 12:50
31 Mayıs 2024 12:50
İYİ Parti’de İstifalar Sürüyor!

İYİ Partide yaşanan dağılmalar devam ediyor. İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Kurultayın ardından İYİ Parti’de başlayan istifa furyasına bir yenisi daha eklendi. İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya partiden istifa ettiğini açıkladı.

İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya istifasını duyurduğu açıklamasında “Siyasetin, milletimize hizmet etmek, ülkemizi hak ettiği refah ve çağdaşlık seviyesine taşımak olduğuna inanıyorum. Bu inançla, İYİ Parti’de başladığım siyasi yaşamımda, 2023 genel seçimleri öncesinde İYİ Parti Antalya İl Teşkilatı bünyesinde yapılan milletvekili temayül yoklamasında birinci çıkarak, İYİ Parti Antalya Milletvekili Adayı oldum.

14 Mayıs genel seçimlerinde ise Antalyalı hemşerilerimin takdiriyle, milletvekili seçildim. Bugüne kadar da milletin vekili olmayı gaye edindim, özveriyle ve gayretle ülkemiz ve Antalya’mız için çalıştım ve çalışmaya devam edeceğim.

Ancak, büyük bir heyecan ve umutla dahil olduğum İYİ Parti’de, milletimize ve ülkemize hizmet etme koşullarının ortadan kalktığını üzülerek görmekteyim. Bu nedenle, İYİ Parti üyeliğimden istifa etme kararı aldım.

Bu karar, şahsım için kolay olmamış, ancak milletimize ve Antalya’mıza daha iyi hizmet edebilmek adına, gerekli olduğunu düşündüğüm bir adımdır. Bugünden sonra da siyasete, milletimizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak devam edeceğim.

Gelecek günlerde de ülkemiz ve milletimiz için, daha güzel yanalar inşa etmek adına, azim ve kararlılıkla çalışacağım belirtmek isterim. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı. (A.Baysa)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.