Kadınlar Şiddete Karşı Büyükşehirle Bilinçleniyor

Kadınlar Şiddete Karşı Büyükşehirle Bilinçleniyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi

01-06-2024 14:33
1 Haziran 2024 14:33
Kadınlar Şiddete Karşı Büyükşehirle Bilinçleniyor

Kent genelinde her alanda kadınların güçlenmelerini sağlamaya yönelik çalışmalarına devam eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Şarköy’ün Hoşköy Mahallesi’nde “Kadın Söyleşisi” programı düzenledi. Etkinlikte, kadınların şiddet konusundaki farkındalıklarının artırılması hedefleniyor.

Hoşköy Mahalle Muhtarlığı işbirliğiyle gerçekleştirilen söyleşi etkinliğinde, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı görev yapan Sosyal Hizmet Uzmanı Pınar Dalkıran ve Psikolog Damla Kurum tarafından katılımcılara kadına yönelik şiddet, şiddet türleri, şiddetle mücadele mekanizmaları ve Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Kadın Danışma Merkezleri hakkında bilgiler verildi.

Hoşköylü kadınların ilgi gösterdiği etkinlik, yapılan bilgilendirmelerin ardından katılımcıların konuya ilişkin sorularının cevaplandırılması ile sona erdi.

Etkinlikten duydukları memnuniyeti ifade eden kadın yurttaşlar, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Yüceer’e ve Büyükşehir Belediyesi personeline teşekkür ettiler.

Bahse konu Kadın Söyleşisi etkinlikleri, farklı mecralarda periyodik aralıklarla düzenlenmeye devam edecek. (Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.