Kırklareli UMKE Temel Eğitimi Düzenlendi!

Kırklareli UMKE Temel Eğitimi Düzenlendi!

Haber Merkezi

09-06-2024 09:48
8 Haziran 2024 17:28
Kırklareli UMKE Temel Eğitimi Düzenlendi!

Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Kırklareli UMKE Temel Eğitimi 3-7 Haziran 2024 tarihlerinde düzenlendi.

Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 3-7 Haziran 2024 tarihleri arasında 5 gün süreli UMKE Temel Eğitimi gerçekleştirildi.

Bahse konu eğitimin teorik konuları Kırklareli Ticaret Borsası toplantı salonunda, uygulamalı saha eğitimleri ve tatbikatlar Kırklareli Kofçaz İlçesinde gerçekleştirildi. Kofçaz ilçesinde gerçekleştirilen sertifika törenine Kofçaz İlçe Belediye Başkanı UMKE gönüllüsü Levent ŞENOL, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Çiğdem CERİT katıldı.

UMKE Temel Eğitimi hakkında Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede “Eğitim süreci kapsamında UMKE Temel Eğitim müfredatındaki eğitim konularında kursiyerler bilgilendirilerek zorlu saha koşullarında medikal kurtarma ekibi ve tatbikatıyla bilgilerin pekiştirilmesi sağlandı. Faaliyet süresi içerisinde katılımcılara Temel Yaşam Desteği, Hasta/Yaralı Taşıma Teknikleri, İp bağlama teknikleri, Medikal Çanta kullanımı, Hasta paketleme, Yüksekten İniş, Enkazdan hasta/yaralı kurtarma konularında oluşturulan istasyonlarda, Teorik ve Pratik eğitimler verilerek katılımcıların tamamı eğitim konuları kapsamında uygulama yapmaları sağlanmıştır.

Kırklareli UMKE Temel Eğitimi, UMKE Ekiplerinin bilgi ve becerilerinin tazelenmesi, afete müdahale potansiyelinin ortaya konması, afet ile ilgili bölgesel ve yerel Kurum Kuruluşlar ile koordinasyonun öneminin algılanması açısından büyük faydalar sağlanmıştır” ifadeleri kullanıldı. (Haber Merkezi)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.