Kırklareli’nde Kadın Çiftçiler Artıyor!

Kırklareli’nde Kadın Çiftçiler Artıyor!

Haber Merkezi

18-05-2024 10:25
18 Mayıs 2024 11:20
Kırklareli’nde Kadın Çiftçiler Artıyor!

Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen “Kadın Çiftçi Akademisi Projesi” eğitimler devam ediyor.

Kırklareli’nde Kadın Çiftçi sayısını artırmak ve tarımsal faaliyetlerde kadın çiftçileri geliştirmek amacıyla faaliyete geçirilen “Kadın Çiftçi Akademisi Projesi” kapsamında çalışmalar sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen eğitim kapsamında kadın çiftçilere Değişen İklim Koşullarına Karşı Sürdürülebilir Tarım ve Bitkisel Atıklarla Kompost Üretimi hakkında eğitim verildi.

Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim hakkında yapılan açıklamada “İl Müdürlüğümüz koordinesinde gerçekleştirilen “KADIN ÇİFTÇİ AKADEMİSİ PROJESİ” kapsamında, kadın çiftçilerimizin tarımsal bilgi birikimine katkı sağlamak amacıyla, Değişen İklim Koşullarına Karşı Sürdürülebilir Tarım ve Bitkisel Atıklarla Kompost Üretimi konuları hakkında eğitim verildi.

Ayrıca Atatürk Toprak, Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde, kadın çiftçilerimiz için teknik gezi düzenlendi” denildi. (Haber Merkezi)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.