Lüleburgaz Belediyesi’nden Tarihi Mirasa Saygı

Lüleburgaz Belediyesi’nden Tarihi Mirasa Saygı

Lüleburgaz Belediyesi

11-07-2024 13:00
11 Temmuz 2024 13:00
Lüleburgaz Belediyesi’nden Tarihi Mirasa Saygı

Lüleburgaz’da Zafer Çeşmesi ve Zindan Baba Türbesi’nin çevresi ile Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi yanındaki atıl alan yepyeni bir görünüme kavuştu.

 

Lüleburgaz Belediyesi’nin kentin en önemli tarihi miraslarının çevresinde gerçekleştirdiği ve Ocak ayında tamamlanan düzenleme çalışmaları sonrasında Zafer Çeşmesi ve Zindan Baba Türbesi’nin çevresi ile Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi yanındaki atıl alan yepyeni bir görünüme kavuştu.

Lüleburgaz’ın tarihi noktalarından Zafer Çeşmesi ve Zindan Baba Türbesi’nin çevresi ile Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi yanındaki atıl alanda Ocak ayında tamamlanan düzenleme çalışmalarının ardından alan yepyeni bir görünüme kavuşturuldu.

Lüleburgaz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Ocak ayı sonunda tamamlanan çalışma kapsamında Zindan Baba Türbesi’nin çevresi ile Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi yanındaki atıl alanda çevre düzenlemesi yapıldıktan sonra aydınlatma elemanları ve bilgilendirme tabelaları yerleştirildi. Vatandaşların vakit geçirebileceği oturma alanları oluşturuldu.

Bölgede mevcut yürüyüş alanları de düzenlenerek peyzaj çalışması gerçekleştirildi. Zafer Çeşmesi’nin çevresi de düzenlenerek aydınlatıldı.

Yaz mevsiminin gelmesi ile söz konusu alan yemyeşil görüntüsü ile vatandaşın beğenisini topladı.

Çalışma sırasında tarihi alanlara zarar vermesi muhtemel kazı yapılmazken ağaçlara da dokunulmadı.

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.