Meclis’te “Makam Aracı” Tartışması

Meclis’te “Makam Aracı” Tartışması

Bahar Çelik

16-05-2024 17:16
16 Mayıs 2024 17:16
Meclis’te “Makam Aracı” Tartışması

Meclis gündemine ‘Makam Aracı’ tartışması damga vurdu. Ak Parti Milletvekili Mustafa Varank ‘Makam Aracı tartışmalarında Ali Erbaş’ın makam aracını savundu.

Meclis gündeminde ‘Makam Aracı’ tartışması var. Saadet Partisi Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank ve CHP Grup Başkanvekili Murat Emir arasında ‘Makam Aracı Tartışması’ yaşandı.

Saadet Partisi Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın makam aracını göstermesi üzerine başlayan gerginlikte CHP Grup Başkanvekili Murat Emir’in Varank’a “Kaç yıldır son model Mercedes ile geziyorsun? Sen gel onun hesabını ver.” demesiyle tartışmanın ateşi harlandı.

Grup Başkanvekillerinin Varank’a hesap yapmayı bilmiyorsun demesinin üzerine Vekil Varank söz isteyerek Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın makam aracını savundu.

Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank “Grup Başkanvekili hesap bilmediğimden bahsetmiş, otururuz matematik hesaplarını da hesap bilip bilmediğimi de oturur konuşuruz. Şimdi burada yapılan tasarrufun bütçe açığına etkisinden bahseden arkadaşlar, acaba bir tane Diyanet İşleri Başkanı’nın aracından tasarruf ettiğinizde -bütçe açığına ne etkisi var bunun hesabını yapıyorlar mı?

Dolayısıyla değerli arkadaşlar burada yaptığınız bir hesap değil burada yaptığınız siyasi bir tartışma ve ben burada bu örneği neden verdiğimi de çok iyi bilerek aslında ifade ettim. Eğer tasarruftan bahsedecekseniz önce kendiniz örnek olacaksınız. Bakın ben o kürsüden bakanlık döneminde yaptığım tasarrufu yaptığım uygulamaları ifade ettim. Buradaki arkadaşlarımızın arkasına kimseyi takmasına gerek yok Nasrettin Hoca gibi, Timur’a gidip fil isterken ikinci fili almasına gerek yok. Arkadaşlarımız örnek olmak istiyorsa bıraksınlar kendi araçlarını Türkiye’ye örnek olsunlar. Buradaki tasarruf tedbirlerine örnek olsunlar.” ifadelerini kulandı. (B.Çelik)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.