Minik Serçe’den Sokak Hayvanları İçin Mektup!

Minik Serçe’den Sokak Hayvanları İçin Mektup!

Asena Baysa

23-05-2024 13:04
23 Mayıs 2024 13:04
Minik Serçe’den Sokak Hayvanları İçin Mektup!

Önümüzdeki haftalarda mecliste görüşülmesi planlanan ve içerisinde sahiplendirilmeyen sokak köpeklerini uyutulması yer alan yasa teklifine tepkiler sürüyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından hazırlanan ve önümüzdeki haftalarda Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne getirilerek görüşülecek olan sokak hayvanları yasa teklifine hayvan severlerden tepkiler gelmeye devam ediyor.

Yasa teklifinin barınaklarda bir ay içinde sahiplendirilmeyen sokak köpeklerinin uyutulmasını içermesi kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın aktardığına göre Ünlü Şarkıcı ve Söz yazarı Minik Serçe lakaplı Sezen Aksu, yasa teklifi için sitem dolu bir mektup yazdı.

Ünlü Şarkıcı ve Söz yazarı Minik Serçe lakaplı Sezen Aksu, sokak hayvanları için yazdığı mektupta “Tarihimizdeki Sivriada hikâyesi vicdanıma, kalbime batıyor… 80 bin köpeğin; kâh bir turiste saldırdılar diye kâh sayıları arttığından, toplanıp Sivriada’ya götürülmelerini, her zaman var olagelmiş iyi insanların çabalarına rağmen açlığa ve ölüme terk edilmelerini okurken seslerini duydum. Biz orayı hak edilmiş sıfatıyla “Hayırsız Ada” diye anarız. Açlıktan olduğu yazılsa da, vefasızlığa attıklarından emin olduğum çığlıkları hepimizin gökyüzünün bir yerlerinde kayıtlı, bundan eminim. Hayırsızlığın başı ademoğlunca tutulmuş, adanın günahı yok.

Bir asırdan fazla zamanın affına sığınacak yüzümüz de… Neden benim sevgili ülkemde çare ararken akla ilk yok etmek gelir… Sezen Aksu…” ifadelerini kullandı. (A.Baysa)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.