Motosiklet ve Motorlu Bisiklet Sürücüleri Bilgilendirildi!

Motosiklet ve Motorlu Bisiklet Sürücüleri Bilgilendirildi!

Bülten

27-05-2024 14:34
27 Mayıs 2024 14:34
Motosiklet ve Motorlu Bisiklet Sürücüleri Bilgilendirildi!

Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması tarafından Motosiklet ve Motorlu Bisiklet Sürücülerine yönelik özel denetim faaliyetleri gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen denetim faaliyetleri kapsamında “Güvenli sürüş teknikleri, kask ve koruyucu ekipman kullanmanın faydaları konularında bilgilendirme yapılarak broşür dağıtımı gerçekleştirildi.

Kırklareli İl basın ve halkla ilişkiler Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede; “Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması tarafından, 2024-2027 Karayolu Trafik

Güvenliği Eylem Planı doğrultusunda Motosiklet ve Motorlu Bisiklet Sürücülerine yönelik özel denetim faaliyeti kapsamında;

Motosiklet kazalarını, motosiklet kazası neticesinde ölüm ve yaralanmaların en aza indirilmesi ve sürücüler üzerinde sürekli denetim algısı yaratılması amacıyla Motosiklet sürücüsü vatandaşlarımıza “Güvenli sürüş teknikleri, kask ve koruyucu ekipman kullanmanın faydaları konularında bilgilendirme yapılmış ve broşür dağıtımı yapılmıştır.

Trafik denetimlerimizin amacı; cezalandırmak değil, meydana gelebilecek trafik kazalarını engellemek olası kaza sonucu can kaybı ve ağır yaralanmaları azaltmak hedeflenmektedir

Vatandaşlarımızın huzur ve güveni için mesai mefhumu gözetmeksizin 7/24 esasına göre trafik denetimlerine aralıksız devam edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadeleri kullanıldı. (Bülten)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.