Muharrem İnce’den Köprü Tepkisi!

Muharrem İnce’den Köprü Tepkisi!

Ünal Büyükdere

11-06-2024 15:21
11 Haziran 2024 15:21
Muharrem İnce’den Köprü Tepkisi!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Osmangazi köprüsünün, diğer köprü geçişlerinden daha pahalı olmasına ve bayramda ücretli olmasına tepki gösterdi.

Kurban Bayramı tatili nedeniyle Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğundaki otoyol ve köprü geçişlerinden ücret alınmayacak ancak karar, yap-işlet-devret projelerini kapsamıyor. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, konuyla ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptırdığı Osmangazi Köprüsünün hem pahalı hem de yap işlet devret olduğu için bayramda bile ücretsiz olduğunu vurguladı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce açıklamasında “Bayram yaklaşıyor. Birinci Köprü’yü Süleyman Demirel yaptı, geçiş ücreti 24 TL ve bayramda ücretsiz. İkinci Köprü’yü Turgut Özal yaptı, geçiş ücreti 24 TL ve bayramda ücretsiz.

Erdoğan’ın yaptığı Osmangazi Köprüsü’nün geçiş ücreti 399 TL, Çanakkale Köprüsü’nün geçiş ücreti 419 TL.

Demirel ve Özal’ın yaptığı köprüler hem ucuz hem de bayramda ücretsiz. Erdoğan’ın yaptığı köprüler ise hem pahalı hem de bayramda bile paralı!” ifadelerini kullandı. (Ü.Büyükdere)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.