Nerden Buldun Vergisi Mi Geliyor?

Nerden Buldun Vergisi Mi Geliyor?

Ünal Büyükdere

22-06-2024 13:02
22 Haziran 2024 13:02
Nerden Buldun Vergisi Mi Geliyor?

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın hazırladığı ve önümüzdeki haftalarda Meclis’te görüşülecek yeni vergi paketinin detayları ortaya çıkmaya başladı!

Yurt dışı çıkış harcı, kurye ve bahşiş vergisi gibi maddelerle tartışılan yeni vergi paketinde, “nereden buldun vergisi”nin de yer alacağı kamuoyunda dolaşan bilgiler arasında!

Sözcü’den Erdoğan Süzer’in haberine göre, bakanlığın hazırladığı yeni vergi paketinde kazancı ile harcamaları arasında yüzde 20’den fazla farkla olan kişiler mercek altına alınacak.

“Nereden Buldun” yasası Bülent Ecevit tarafından çıkarılmış, AK Parti iktidara gelir gelmez 2003’te bu yasayı yürürlükten kaldırmıştı.

Kamuoyunda dolaşan bilgilere göre Bakanlık, lüks harcamaları mercek altına alacak ve geliriyle gideri arasında yüzde 20’den fazla fark olan kimselerden paranın kaynağını açıklamasını isteyecek. Kaynağı açıklanmayan gelirden vergi alınacak. (Ü.Büyükdere)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.