Nevşin Mengü Siyasilere Tepki Gösterdi!

Nevşin Mengü Siyasilere Tepki Gösterdi!

Asena Baysa

09-06-2024 16:28
9 Haziran 2024 16:28
Nevşin Mengü Siyasilere Tepki Gösterdi!

Sokak hayvanları yasa tasarısı tartışmaları sürerken, bazı siyasi isimlerin kedi sahiplenmesine Gazeteci Nevşin Mengü’den tepki geldi.

Son dönemlerde Türkiye’de en çok konuşulan konulardan bir tanesi de Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından hazırlanan sokak hayvanları için düzenlenmeleri içeren yasa taslağı oldu.

İçerisinde sahiplendirilmeyen sokak köpeklerinin uyutulmasını da barındıran yasa taslağı kamuoyundan oldukça fazla tepki almıştı. Yasa tasarısı tartışmaları devam ederken geçtiğimiz günlerde bazı siyasilerin sokak hayvanlarına destek için kedi sahiplendiği haberleri gündeme geldi. Gazeteci Nevşin Mengü kedi sahiplenen siyasilere tepki gösterdi.

Gazeteci Nevşin Mengü “Sayın siyasetçiler sokak hayvanlarına destek olduğunuzu hatırlatmak için kedi sahipleniyorsunuz, çok güzel.

Ancak asıl tartışma sokak köpekleri üzerinden dönüyor. Genel merkezlerinizin, belediyelerinizin bahçesinde ikişer sokak köpeğine yuva olabilecek köşe mutlaka vardır.

Belediyelerin zaten veterinerlik hizmetleri var. Binalarınızda zaten yemek çıkıyor. Kamuoyuna örnek olmuş olursunuz” ifadelerini kullandı. (A.Baysa)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.