Nevşin Mengü’den Mehmet Şimşek Yorumu!

Nevşin Mengü’den Mehmet Şimşek Yorumu!

Ünal Büyükdere

30-05-2024 17:35
30 Mayıs 2024 17:35
Nevşin Mengü’den Mehmet Şimşek Yorumu!

Gazeteci Nevşin Mengü, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir yayında Kopenhag kriterleri ve Bakan Şimşek hakkında açıklamalarda bulundu.

Gazeteci Nevşin Mengü, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir yayında Kopenhag kriterleri ve Bakan Şimşek hakkında açıklamalarda bulunarak “Ankara’da Mehmet Şimşek’in eli kuvvetli. Çünkü şu aşamada Erdoğan için alternatif bir yol yok” dedi.

Gazeteci Nevşin Mengü açıklamasında “Mehmet Şimşek yaptığı tüm açıklamalarda değerlendirmelerde şunu söylüyor, ‘Yeni bir reform süreci başlatacağız, iktisadi ayağı da var siyasi ayağını da ima ediyor. Ankara’dan kaynaklarımız şunu aktarıyorlar arkadaşlar, gazetecilerin ötesinde iş insanı kaynaklarımız diyorlar ki ‘Mehmet Şimşek çok güçlü” bence bu normalleşme, Kopenhag Kriterleri meselesinde Mehmet Şimşek’in de ağırlığı var. O zamanlar Erdoğan, ‘Kopenhag Kriterlerini Ankara kriterleri yaparız’ demişti. Bu mesele şuna dönüştü. ‘Kopenhag Kriterleri yerine Ankara kriterleri yaparız’a dönüştü söylem olarak, sonra yıllar içinde şuna dönüştü ‘yaa bu Kopenhag bize uymuyor zaten bu Avrupa’da bizi aralarına almak istemiyorlar, bunların demokrasi elbisesi bize uymuyor, biz kendimize uygun yapalıma dönüşmüştü. Yerlicilik, millicilik, içe kapanma Türkiye siyasetinde daha bir Kuzey Kore tonu hakim olmaya başlamıştı. Şimdi Efkan Ala’nın yaptığı açıklamalarda şimdi yeniden Kopenhag kriterlerine dönelim, onun içinde yeni anayasa yazalım” gibi bir zemin bulmaya çalışıyor” ifadelerini kullandı.  (Ü.Büyükdere)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.