Öğrencilerin Bağı Hiç Kopmuyor!

Öğrencilerin Bağı Hiç Kopmuyor!

Trakya Üniversite

22-05-2024 12:32
22 Mayıs 2024 12:32
Öğrencilerin Bağı Hiç Kopmuyor!

Trakya Üniversitesinde Uluslararası öğrencilerle mezun olduktan sonra da iletişimi sürdürmek amacıyla Potansiyel Mezun Çalışması yürütülüyor.

Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi ortaklığında gerçekleştirilen etkinlikte, YTB yetkilisi Hasan Alptekin Toprak bir sunum gerçekleştirerek uluslararası öğrencileri konu hakkında bilgilendirdi.

Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkin kapsamında yapılan açıklamada “Eğitim hayatlarına ülkemizde devam ederek mezun olan uluslararası öğrenciler, ülkemizin kamu diplomasisi faaliyetleri açısından kritik bir rol oynamaktadır.

Bu nedenle mezun öğrencilerle ilişkilerin devamı noktasında kurumsal bir yapı oluşturmak ve oluşturulan projeler ile eski mezunlarla yeniden iletişim tesis etmek amacıyla Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı uhdesinde Türkiye Mezunları Programı yürütülmektedir.

Bu kapsamda Türkiye’de eğitimlerinin son döneminde bulunan uluslararası öğrencilerin ülkelerindeki mezun çalışmalarına dâhil edilmesine yönelik Potansiyel Mezun Çalışmaları yapılmaktadır.

Potansiyel Mezun Çalışmasının amacı; eğitim programlarının son döneminde olan uluslararası öğrencilerin ülkelerine dönmeden önce “Türkiye Mezunu” kimliği aidiyetine sahip olmalarını temin etmek, dolayısıyla ülkelerine döndüklerinde ülkemiz ve diğer Türkiye Mezunları ile irtibatlarını sürdürme eğiliminde olmalarını, Türkiye Mezunlarına yönelik çalışma ve projelerde yer almalarını ve varsa ülkelerinde Türkiye Mezunları dernek aktivitelerinde, yoksa dernek kurulması çalışmalarında aktif rol almalarını sağlamaktır.” ifadeleri kullanıldı. (Trakya Üniversitesi)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.