Özdemir’den Bakan Şimşek’e Tasarruf Tepkisi!

Özdemir’den Bakan Şimşek’e Tasarruf Tepkisi!

Bahar Çelik

30-05-2024 16:58
30 Mayıs 2024 16:58
Özdemir’den Bakan Şimşek’e Tasarruf Tepkisi!

Kamuda tasarruf tedbirlerinin ardından makam aracıyla gündem olan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e, Gazeteci Cüneyt Özdemir tepki gösterdi.

Kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında lüks makam araçlarının kullanımı yasaklanırken memurların servis araçları da rafa kaldırılmıştı. Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in “Enflasyonla Mücadele ve Merkez Bankacılığı” paneline Mercedes S-400’le gelmesi sosyal medyanın diline düştü.

Gazeteci Cüneyt Özdemir YouTube kanalında Bakan Şimşek’in kullandığı makam aracı hakkında konuşarak “Mehmet Şimşek vatandaşa tasarruf diyor ama kendisi Mercedes’ten inmiyor!” yorumunda bulundu.

Özdemir “Onun arabası var güzel mi güzel! Peki aynı Mehmet Şimşek daha önce tasarruf tedbirlerinden bahsetmiş miydi? 2023’te mesela yaptığı bir açıklama var. Kamuda bulunan araçlar arasında Audi ve Mercedes gibi araçların yer almayacağı ve eldeki araçların da satılacağını vurgulamış. Bakanlık 30 bin tane TOGG alınacağını belirtmiş.

Kamu görevlilerinin kullanımından kaldırmış ama kendisinden kaldırmamış. Tasarruf tedbirleri kapsamında memurlar servis yerine otobüse binerken kendisi Mercedes’e binmeye devam ediyor.” ifadelerini kullandı. (B.Çelik)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.