Özgür Demirtaş’tan TÜİK Başkanına Tepki!

Özgür Demirtaş’tan TÜİK Başkanına Tepki!

Ünal Büyükdere

10-07-2024 15:08
10 Temmuz 2024 15:10
Özgür Demirtaş’tan TÜİK Başkanına Tepki!

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, TÜİK Başkanı Erhan Çetinkaya’nın enflasyon hesaplamasına ilişkin açıklamalarına tepki gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanı Erhan Çetinkaya kamuoyunda büyük tepkilere neden olan TÜİK’in enflasyon hesaplamasına ilişkin açıklamalarda bulunmuştu.

TÜİK Başkanı Erhan Çetinkaya, Enflasyonun yüzde 75 olmasıyla yüzde 45 olması arasında bir fark olmadığını belirterek “Fiyatlar artıyor. 100 TL olan ürünün fiyatı bir yıl sonra 175 veya 145 olacak arasında can yakıcılığı açısından bir fark yok. Psikolojik olabilir belki. TÜİK Başkanı ve bir vatandaş olarak da söylüyorum, matematiksel bir gerçeklik1 ifadelerini kullanmıştı.

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, TÜİK Başkanı Çetinkaya’nın açıklamalarına sert bir dille tepki gösterdi.

Demirtaş “İçler acısı bir açıklama. Korkunç bir açıklama. Olacak iş değil. Aklımı oynatacak derecede sinirlendirici bir açıklama. Bir Başkan bu sözleri nasıl söyler? Aman Allah’ım, Aman Allah’ım” diyerek tepki gösterdi. (Ü.Büyükdere)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.