Özgür Özel’den Ersan Şen’e Tepki!

Özgür Özel’den Ersan Şen’e Tepki!

Bahar Çelik

05-06-2024 15:35
5 Haziran 2024 15:35
Özgür Özel’den Ersan Şen’e Tepki!

6 Şubat depreminde yıkılan Furkan Apartmanının firari sanıklarının duruşmasında Avukat Ersan Şen’in depremzedeleri azarlamasına CHP Lideri Özel’den sert tepki!

6 Şubat depreminde Gaziantep yıkılan ve 51 kişiye mezar olan Furkan Apartmanı’nın firari sanıkları Abdullah Devrim S. ile kardeşi Hasan Hüseyin S.’nin avukatlığını yapan Ersan Şen’e tepkiler çığ gibi büyüyor.

Av. Ersan Şen davanın geçtiğimiz günlerde görülen duruşmasında müvekkilleri hakkındaki kırmızı bülten kararının kaldırılmasını talep etmişti.

Ersan Şen, bu talebine tepki gösteren depremzede vatandaşı azarlayarak “Sen bir kırmızı bültenin devlete ne kadar mal olduğunu biliyor musun?” demişti.

Avukat Ersan Şen’in bu sözlerine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel sert bir dille karşılık verdi.

Özel “Firarilerin yakalanması için kırmızı bülten istendiğinde meşhur bir avukat televizyonlarda bolca bulunan hiçbirimizi beğenmeyen herkese laf söyleyen bir avukat orada mağdurların değil sorumluların avukatı! Yurtdışına kaçtı demişler ve mağdurların avukatı kırmızı bülten istemiş. Dönüyor azalıyor avukatı… Anneleri evlatları azarlıyor. ‘Bir kırmızı bültenin bu ülkeye maliyeti ne kadar biliyor musunuz’ diyor! Bu sözü söyleyen adam herkesten çok hukuk biliyor, herkesten çok adalet biliyor! Hiçbirimizi beğenmiyor, kimseleri beğenmiyor… Sana da yazıklar olsun kardeşim! Sana da yazıklar olsun!” ifadelerini kullandı. (B.Çelik)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.