Pehlivanköy’de Yerli Üretime Teşvik!

Pehlivanköy’de Yerli Üretime Teşvik!

Haber Merkezi

24-05-2024 12:02
24 Mayıs 2024 12:02
Pehlivanköy’de Yerli Üretime Teşvik!

Pehlivanköy İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Doğan ve teknik personeller yerli tohum kullanımına teşvik seferberliği kapsamında Pehlivanköy’de Üreticilerle buluştular.

“Yerli ve milli tohumlarımızın ulaşmadığı çiftçimiz kalmasın” sloganıyla başlatılan yerli tohum kullanımına teşvik seferberliği kapsamında İlçe Tarım Orman Müdürü ve Personeller Pehlivanköy’de Üreticilerle buluştular.

Konuyla İlgili Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “Pehlivanköy İlçemizde, “Yerli ve milli tohumlarımızın ulaşmadığı çiftçimiz kalmasın” sloganıyla başlattığımız yerli tohum kullanımını teşvik seferberliği devam ediyor.

Bakanlığımız Araştırma Enstitüleri tarafından tescil edilerek, çiftçi koşullarında demonstrasyon parsellerinde ekimi yapılan ve üreticilerimizin kullanımına sunulan çeşitlerin tanıtılması amacıyla, İlçe Müdürümüz Ali DOĞAN ve teknik personelimizin katılımı ile İlçemizin Hıdırca ve Kuştepe köylerinde tohum ekimi yapıldı.

Sakarya Mısır Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından tescil edilen KALE ve AGA yerli mısır çeşitleri ile üreticimizin de 1 çeşidi olmak üzere Kuştepe köyünde toplam 6 dekar alanda silajlık olarak hasat edilmek üzere mısır çeşit demonstrasyonu kurulurken; Hıdırca köyünde ise, 2 dekar alanda ADAPARE şeker mısır çeşidi ile ayrı bir demonstrasyon kuruldu.

Ekimi yapılan çeşitlerin verim ve adaptasyon sonuçları düzenlenmesi planlanan tarla gününde tüm paydaşlarımız ile paylaşılacaktır.

Tüm üreticilerimize bol ve bereketli bir sezon dileriz” denildi. (Haber Merkezi)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.