Sağkan’dan CHP’ye Ziyaret!

Sağkan’dan CHP’ye Ziyaret!

Türkiye Barolar Birliği

06-07-2024 13:35
6 Temmuz 2024 13:35
Sağkan’dan CHP’ye Ziyaret!

CHP Genel Başkanı Özel’i Ziyaret Eden TBB Başkanı Sağkan, “Adalete Erişim Hakkı’nın desteklenmesine ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Av. R. Erinç Sağkan, kendisine eşlik eden Genel Sekreter Av. Veli Küçük ve Sayman Av. Gökhan Bozkurt ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’i makamında ziyaret etti.

Görüşmede Özel’e de CHP Genel Başkan Yardımcısı Av. Gül Çiftçi ve Genel Sekreter Selin Sayek Böke eşlik etti.

Özgür Özel’i, CHP Genel Başkanlığına seçilmesi dolayısıyla kutlayan Sağkan görüşmede, TBB ve Baroların adli yardım faaliyetlerine ilişkin bilgi vererek, maddi imkansızlıklar nedeniyle adalete erişim hakkını kullanamayan yurttaşların sorunlarını gündeme getirdi.

Sağkan, Türkiye Belediyeler Birliği’nin mevzuatının, yurttaşların hak arama özgürlüğüne ve adalete erişim hakkının yaşama geçirilmesine katkı sağlama imkânı tanıdığını ifade ederek, TBB ve Barolar ile Türkiye Belediyeler Birliği’nin bu konuda ortak bir çalışma yürütebileceğini dile getirdi. Özellikle kadına dönük şiddet vakalarında adalete erişim konusunda yapılan görüş alışverişi sonucunda sürecin yetkili kurullarla çalışılması kararlaştırıldı. (Türkiye Barolar Birliği)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.