Şenlik Tarihleri Belli Oldu

Şenlik Tarihleri Belli Oldu

Süleymanpaşa Belediyesi

06-07-2024 13:23
6 Temmuz 2024 13:23
Şenlik Tarihleri Belli Oldu

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, meclis toplantısında bir süredir gündemi meşgul eden şenlikler hakkında açıklama yaptı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, Süleymanpaşa Belediye Meclisi Temmuz Ayı toplantısında uzun süredir kamuoyunda merak edilen şenliklerin yapılıp yapılamayacağı konusu hakkında açıklamalarda bulundu.

“GÖREVE GELDİĞİMİZ GÜNDEN BERİ HEP YAPTIĞIMIZ GİBİ HALKIMIZIN SESİNE KULAK VERECEĞİZ”

Süleymanpaşa Belediye Meclisi gündemine taşınan konu ile ilgili konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar; “Muhtarlarımızla görüştük. Halkımız şenliklerin devam etmesini istiyor. Ancak tasarruf tedbirlerinden dolayı maliyetleri en aza çekmek zorundayız. Hem bölgenin tanıtımı hem de vatandaşlarımızın mutluluğu önemli. Bu noktada göreve geldiğimiz günden beri hep yaptığımız gibi halkımızın sesine kulak vereceğiz. Karacakılavuz Keşkek Şenliği ve Ferhadanlı Karpuz Şenliği’ne devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

BAŞKAN VOLKAN NALLAR ŞENLİK BÜTÇESİNİ AÇIKLADI

2019 yılına kadar yapılan Bağ Bozumu Şenliği’nin de tekrar yapılacağının müjdesini veren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, yapılan Plan Bütçe Komisyon toplantısı sonrası Keşkek Şenliği’ne 2.5 Milyon TL, Karpuz Şenliği’ne 2.5 Milyon TL, Bağ Bozumuna ise 1.5 Milyon TL bütçe ayrıldığını belirtti.

ŞENLİK TARİHLERİ BELLİ OLDU

Süleymanpaşa Belediye Meclisi Kültür Komisyonu da ilgili şenlikleri görüşmek için toplanırken toplantı sonrası yapılan açıklamada Karacakılavuz Keşkek Şenliği’nin 20-21 Temmuz 2024, Ferhadanlı Karpuz Şenliği’nin 27-28 Temmuz 2024, Süleymanpaşa Bağ Bozumu Şenliği’nin ise 30 Ağustos – 8 Eylül 2024 tarihleri arasında gerçekleştirileceği ifade edildi. (Süleymanpaşa Belediyesi)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.