Sığınmacıların Nikah Ücretine Zam!

Sığınmacıların Nikah Ücretine Zam!

Ünal Büyükdere

21-05-2024 17:17
21 Mayıs 2024 17:17
Sığınmacıların Nikah Ücretine Zam!

İYİ Partili Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, kentte yaşayan sığınmacılar için su tarifesi ve nikah işlemi ücretlerine zam yapacaklarını duyurdu.

Geçtiğimiz aylarda bazı belediyeler tarafından sığınmacıların nikah ücretlerine zam yapıldığı duyurulmuştu. Sığınmacıların nikah ve su tarifelerine bir zamda İYİ Partili belediyeden geldi.

İYİ Partili Nevşehir Belediyesince, Nevşehir’de yaşayan sığınmacılar için su tarifesi fiyatlarına ve nikah işlemi ücretlerine rekor seviyede bir zam yapılacağı açıklandı.

İYİ Partili Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, önceki gün basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

İYİ Partili Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı sığınmacıların su tarifesi ve nikah işlemi ücretlerine zam yapacaklarını ifade ederek “Suyu çok israf ediyoruz. Bölgede en çok su sıkıntısı yaşayabilecek şehir Nevşehir, (Sığınmacıların su ücretleri) yüzde 250-300 zam yapacağız. Nikah ücreti 750 lira, onu da 15 bin lira yapıyoruz. Bol bol evlenebilirler. Bu şehirde bu konulardan dolayı huzursuz olan varsa başka şehre gidebilir.

Yabancı kimseye de ruhsat vermiyorum. Yüzde 53 bana bunun için oy verdi. Biz gereğini hep beraber yapmak zorundayız” dedi. (Ü.Büyükdere)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.