Taciz Olayının Ardından Halk Ayaklandı!

Taciz Olayının Ardından Halk Ayaklandı!

Bahar Çelik

01-07-2024 16:14
1 Temmuz 2024 16:18
Taciz Olayının Ardından Halk Ayaklandı!

Kayseri’de yaşanan taciz olayının ardından vatandaşlar sokağa döküldü. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yaşanan olaylar hakkında açıklama yaptı.

Suriye uyruklu şahsın taciz ettiği kız çocuğunun kendi akrabası olduğunu ve şahsın güvenlik güçlerine teslim edilmesinin ardından derhal soruşturma başlatıldığını belirten Bakan Yerlikaya, kenti yangın yerine çeviren olaylarla ilgili 67 şahsın da gözaltına alındığını duyurdu.

Suriye uyruklu şahısların ev, iş yeri ve araçlarına zarar verdi. Emniyet güçlerinin müdahalesiyle kalabalık dağıtıldı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya taciz olayı ve vatandaşların sokaklarda toplanmasının ardından açıklamada bulundu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yaşanan olayla ilgili açıklamasında “Dün akşam saatlerinde Kayseri, Melikgazi Eskişehir Bağları bölgesinde Suriye uyruklu I.A adlı şahıs, akrabası olan Suriyeli bir kız çocuğunu taciz etmesi üzerine, çevredeki vatandaşlar tarafından yakalanarak güvenlik güçlerine teslim edilmiştir. Konuyla ilgili derhal soruşturma başlatılmıştır.

Ancak daha sonra vatandaşlarımız bu bölgede toplanmış, insani değerlerimize yakışmayan bir tavırla yasa dışı hareket ederek Suriye uyruklu şahıslara ait ev, iş yeri ve araçlara zarar vermiştir.

Söz konusu eylemlere güvenlik güçlerimizin müdahalesi esnasında 67 şahıs gözaltına alınmıştır. Toplanan kalabalık saat 02.00’dan sonra dağılmıştır.

Türkiye bir hukuk devletidir. Güvenlik güçlerimiz tüm suç ve suçlularla mücadelesini dün olduğu gibi bugün de sürdürmektedir. Yüce Türk Adaleti, suçlulara hak ettikleri cezaları vermektedir.

Halkımızın kamu düzenini, güvenliğini ve insan haklarını gözetmeden çevreye zarar vermesi kabul edilemez.

İnancımızda, medeniyet değerlerimizde, Aziz Milletimizin sicilinde olmayan yabancı düşmanlığına müsaade edemeyiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerini kullandı.(B.Çelik)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.