Tanju Özcan, Ali Erbaş’a Seslendi!

Tanju Özcan, Ali Erbaş’a Seslendi!

Bahar Çelik

14-05-2024 14:29
14 Mayıs 2024 14:29
Tanju Özcan, Ali Erbaş’a Seslendi!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın on günde üç ülke gezdi haberleri gündemi meşgul ederken, Tanju Özcan’dan ‘Nereye gidiyor bu paralar açıkla’ çıkışı geldi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Diyanet İşleri Başkanlığının bütçesine ve Cuma Namazlarında yapılan bağışların 4’te 3’ünün Diyanet Vakfına gittiğine tepki göstererek Ali Erbaş’a sorular yönetti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a “Diyanet Vakfı’na her yıl ne kadar para giriyor? Bu paralar nerelere harcanıyor? Vakıflar Genel Müdürlüğü bu vakfı en son ne zaman denetlemiş?” şeklinde sorular yönetmiş fakat yanıt alamamıştı.

Önceki gün sosyal medya hesabından bir video yayınlayarak Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a seslendi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan “Bunların cevabını bekliyorum. Allah’a hesap vermeden önce halka da hesap vermek zorundasın.” diyerek yayınladığı videoda “Değerli Hemşerilerim iki gün önce Diyanet İşleri Başkanına bir soru sormuştum. Neden her 4 Cuma çıkışında toplanan paranın 3 cumasını Diyanet işleri vakfına alıyorsunuz demiştim. Bu soruyu sormuştum çünkü haklı olarak sormak zorundayım. Diyanet İşleri Başkanlığının 2024 yılı bütçesi 98 milyar TL. Bunun 88 Milyar TL’sini personel gideri olarak ödüyor. Yani yaklaşık 250 bin personel çalıştırıyor Diyanet İşleri Başkanlığı. Geri kalan 10 Milyar TL’nin nereye harcandığı belli değil. Onun dışında Türkiye’de cumaya sürekli olarak giden yaklaşık 20 Milyon vatandaşımız var. Ve buradan da bizim hesaplarımıza göre 50 Milyar TL civarında Diyanet Vakfına giden bir para var. Bu paralar nereye gidiyor? Nereye harcanıyor? Bana bunu açıklamak zorundasın eyy Diyanet İşleri Başkanı… Ben bu soruyu bir Müslüman olarak soruyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devletine vergi ödeyen bir vatandaş olarak soruyorum. Nereye gidiyor bu paralar? Bunları vatandaşa kalem kalem açıklamalısın. Hem bütçeyi hem bütçe dışındaki Diyanet Vakfına toplanan paraları, bunları saklayarak gizleyerek, örtülü ödenek gibi kullanarak vatandaşı dinden imandan soğutuyorsunuz. Yeter artık! Bunları açıklayacaksınız. Açıklayıncaya kadar bu işin peşini bırakmayacağım.” ifadelerini kullandı. (B.Çelik)

İşte Tanju Özcan’ın O Paylaşımı;

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.