“Tasarruf Tedbirlerini Hortum Keserek Protesto Etti”

“Tasarruf Tedbirlerini Hortum Keserek Protesto Etti”

Birleşik Kamu İş

15-05-2024 11:18
15 Mayıs 2024 11:18
“Tasarruf Tedbirlerini Hortum Keserek Protesto Etti”

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonuna bağlı Büro-İş sendikası “Kamuda Tasarruf Tedbirleri” programının protesto eylemine destek verdi.

“Kamuda Tasarruf Tedbirleri” olarak açıklanan programı protesto etmek ve taleplerini açıklamak için Büro-İş Sendikası önünde yapılan basın açıklamasına Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Mali Sekreteri Hasan Kütük, Büro-İş Genel Başkanı Alay Hamzaçebi, Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Derya Uğur ve Birleşik Kamu-İş Konfederasyonuna bağlı sendika MYK üyeleri katıldı.

Büro-İş Genel Başkanı Hamzaçebi yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bir süredir dillendirilen Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi’ni Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek dün Cumhurbaşkanlığı Sarayından kamuoyuyla paylaştılar. Bu paket içeriğinde bulunan kamu çalışanlarının kazanılmış sosyal ve ekonomik haklarını geriye götürecek hatta elinden alacak hususlar barındırmaktadır. Öncelikle paketin Saray’dan ahkâm keser gibi açıklanması inandırıcılığını baştan yok etmiştir.”(Birleşik Kamu İş)

Gündemi takip etmek için internet sitemizdeki diğer haberlere göz atabilirsiniz.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.